Zamknij
REKLAMA

Ostatnia w tym roku przysięga pomorskich terytorialsów [ZDJĘCIA]

21:10, 19.12.2021 | hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT/foto WOT
Skomentuj
REKLAMA

W poprzednią niedzielę 12 grudnia 2021 r. kolejni ochotnicy zasili szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na placu apelowym 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku przysięgę na wojskowy sztandar złożyło 33 żołnierzy, którzy przed ponad dwoma tygodniami zdecydowali się służyć Ojczyźnie pod oliwkowymi barwami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przysięga wojskowa jest dla terytorialsów zwieńczeniem 16-dniowego wymagającego szkolenia podstawowego.

Ci którzy dobrnęli do mety poligonowych zmagań złożyli Ojczyźnie przyrzeczenie, że będą jej służyć i strzec jej granic. Te słowa w obecnej sytuacji wydają się wyjątkowo odpowiedzialnym zobowiązaniem.

Podczas malborskiej przysięgi dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorilanej kmdr Tomasz Laskowski, dowódca 71 blp w Malborku ppłk Jarosław Kwiatkowski, oficer prasowy brygady por. Tomasz Klucznik oraz żołnierze, którzy na co dzień wspierają pomorskich kombatantów otrzymali z rąk Lidii Kusz medal za zasługi dla Związki Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Natomiast z rąk Piotra Czerepuka, twórcy i lidera największej spoza Warszawy grupy rekonstrukcyjnej Powstania Warszawskiego CZATA 49 otrzymali Odznakę Strażnika Pamięci o Batalionie „Czata 49” oraz słowa uznania i podziękowania za dotychczasową współpracę i wzajemną pomoc.

Grudniowa przysięga żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady OT była 10 tego typu uroczystością organizowaną przez pomorską brygadę w 2021 roku. Tym samym zamknięty zostaje tegoroczny okres szkoleniowy, ale już w tej chwili zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w przyszłym roku.

W tym celu wystarczy odwiedzić stronę internetową https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ i skontaktować z Rekruterem WOT odpowiedzialnym za konkretny powiat.

GALERIA PONIŻEJ>>>

(hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT/foto WOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%