Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Świbno poinformowali na Facebooku, że w niedzielę przed południem dostali zgłoszenie, że na środku Martwej Wisły jest uwięziona w lodzie sarna, która nie może się wydostać na brzeg.
Strażacy z OSP Gdańsk-Świbno uratowali w niedzielę sarnę uwięzioną w lodzie na środku Martwej Wisły. Po udanej akcji zwierzę zostało wypuszczone na wolność blisko miejsca, gdzie wpadło do lodowatej rzeki.
"Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu została podjęta decyzja o użyciu deski lodowej z dwoma ratownikami. Po szybkim dotarciu do zwierzęcia i ewakuowaniu go na brzeg zapadła decyzja o szybkim transporcie wycieńczonej sarny do naszej remizy" - napisali strażacy z OSP Gdańsk-Świbno.
Następnie, po konsultacji z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ogrzana i wysuszona sarna została wypuszczona niedaleko miejsca, w którym wpadła do rzeki.
Cała akcja ratowania sarny trwała ok. dwie godziny.
"10:48 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami na ul. Przegalińską przez SKKM PSP Gdańsk. Ze zgłoszenia wynikało że na środku Martwej Wisły jest uwięziona w lodzie sarna i nie może się wydostać na brzeg." - poinformowali strażacy na FB.
(PAP)
autor: Robert Pietrzak
rop/ lena/
foto OSP Gdańsk-Świbno
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz