Zamknij
REKLAMA

Strażacy z OSP Gdańsk-Świbno uratowali sarnę uwięzioną w lodzie na Martwej Wiśle

18:14, 26.12.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Świbno poinformowali na Facebooku, że w niedzielę przed południem dostali zgłoszenie, że na środku Martwej Wisły jest uwięziona w lodzie sarna, która nie może się wydostać na brzeg.

Strażacy z OSP Gdańsk-Świbno uratowali w niedzielę sarnę uwięzioną w lodzie na środku Martwej Wisły. Po udanej akcji zwierzę zostało wypuszczone na wolność blisko miejsca, gdzie wpadło do lodowatej rzeki.

Do akcji wezwano dwa zastępy strażaków.

"Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu została podjęta decyzja o użyciu deski lodowej z dwoma ratownikami. Po szybkim dotarciu do zwierzęcia i ewakuowaniu go na brzeg zapadła decyzja o szybkim transporcie wycieńczonej sarny do naszej remizy" - napisali strażacy z OSP Gdańsk-Świbno.

Następnie, po konsultacji z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ogrzana i wysuszona sarna została wypuszczona niedaleko miejsca, w którym wpadła do rzeki.

Cała akcja ratowania sarny trwała ok. dwie godziny.

"10:48 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami na ul. Przegalińską przez SKKM PSP Gdańsk. Ze zgłoszenia wynikało że na środku Martwej Wisły jest uwięziona w lodzie sarna i nie może się wydostać na brzeg." - poinformowali strażacy na FB.

Na słowa uznania zasługuje druh Jakub Przanowski, za szybko podjęte działania w tych niesprzyjających warunkach przyrody.

(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ lena/

foto OSP Gdańsk-Świbno

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%