Zamknij
REKLAMA

Ministerialny laur dla Centrum Sportowego w Kielnie [ZDJĘCIA]

11:55, 22.04.2022 | hs za: Media Support Group/Ewa Sroka
Skomentuj
REKLAMA

Minister Sportu i Turystyki nagrodził wybrane samorządowe inwestycje sportowe. Wśród nich wyróżniono Centrum Sportowe w Kielnie zrealizowane przez gminę Szemud. Kompleks funkcjonuje od początku tego roku, oferując klientom m.in. baseny, hale sportowe i korty do squasha. „To inwestycja godna naśladowania, ponieważ szyta na miarę” – czytamy w oficjalnym uzasadnieniu.

Nagrody przyznano w trakcie VII Europejskiego Kongresu Samorządów.

Konferencja jest miejscem spotkań liderów samorządowych z przedstawicielami administracji państwowej oraz organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja odbyła się 11–12 kwietnia w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Nagrodę Ministra Sportu i Turystyki dla samorządowej inwestycji sportowej przyznano po raz pierwszy w historii. Laury zostały wręczone w trakcie uroczystej gali.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym samorządom i zachęcam do korzystania z rządowych projektów na rzecz rozwoju sportu w Polsce – mówił minister Kamil Bortniczuk.

Minister Sportu i Turystyki zaznaczył, że projekt basenu w Kielnie jest godny naśladowania ze względu na wykorzystanie przestrzeni, dostosowania do potrzeb społeczności, rozsądnego podejścia do ekonomicznego utrzymania obiektu oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do tej inwestycji.  

– Jedno wybudować, drugie utrzymać. Dziękujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki dostrzegło nasze starania i doceniło nasz projekt – mówi wójt gminy Szemud, Ryszard Kalkowski. – Widzimy, że basen jest "szyty na miarę" i mieszkańcy są zadowoleni z tego obiektu. Nasze dzieci z klas II i III ze wszystkich szkół gminnych mają darmowe zajęcia z nauki pływania, a dodatkowo seniorzy mają specjalną zniżkę od poniedziałku do piątku. Razem odnieśliśmy wielki sukces. Dlatego z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Centrum Sportowego w Kielnie. Dziękuję moim współpracownikom oraz radnym. Razem uwierzyliśmy w ten projekt, który teraz jest sukcesem na arenie ogólnopolskiej. Dziękuję również Gminnemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu, które jest operatorem Centrum Sportowego w Kielnie

Centrum Sportowe w Kielnie to inwestycja na miarę potrzeb

Szemud to niewielka pomorska gmina, która liczy niespełna dwadzieścia tysięcy mieszkańców. Dostępność i atrakcyjność nowoczesnego centrum sportowego jest atutem, którego mogą pozazdrościć podobne jednostki samorządu terytorialnego w całej Polsce.

Według uzasadnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki kompleks w Kielnie to inwestycja godna naśladowania, bo "szyta na miarę". Jest wszechstronną odpowiedzą na potrzeby mieszkańców – młodsi mogą skorzystać z atrakcyjnych lekcji WF czy nauki pływania, a w ramach aktywizacji seniorów wprowadzono specjalne zniżki. Co więcej, ceny wszystkich wejściówek są bardzo przystępne, szczególnie w porównaniu do podobnych obiektów znajdujących się w sąsiadujących miastach, takich jak Gdańsk czy Sopot.

– Zależało nam na stworzeniu przestrzeni do aktywności dla wszystkich, bez względu na status społeczny czy zasobność portfela – mówi Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud. – Ceny w naszym centrum są nawet kilkukrotnie razy niższe niż w podobnych obiektach. Nasze inwestycje tworzymy dla mieszkańców.

Ścianka wspinaczkowa, korty do squasha, siłownia z sauną, sale do fitnessu, hala sportowa i najważniejsze – basen z kameralną strefą aquapark to udogodnienia dla mieszkańców, którzy nie muszą już jeździć do Trójmiasta, żeby skorzystać ze sportowych aktywności.

(hs za: Media Support Group/Ewa Sroka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%