Zamknij
REKLAMA

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami na północy Polski

09:03, 29.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Ostrzeżenia przed burzami, które mogą wystąpić w niedzielę w godzinach od 10:30 do 21:00, dotyczą województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Burze, deszcz, wiatr

Mogą tam wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Możliwy jest mały grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia o burzach w północnych województwach Polski, które mogą wystąpić w ciągu dnia.

Całe pomorskie

W Pomorskiem oraz na Warmii i Mazurach ostrzeżenie to dotyczy wszystkich powiatów.

W Zachodniopomorskiem ostrzeżenie dotyczy 13 powiatów: białogardzkiego, drawskiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, Koszalina, koszalińskiego, łobeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i Świnoujścia.

W Kujawsko-Pomorskiem dotyczy to 8 powiatów: brodnickiego, chełmińskiego, Grudziądza, grudziądzkiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego i wąbrzeskiego.

W Podlaskiem ostrzeżeniem przed burzami objęto 5 powiatów: augustowski, grajewski, sejneński, suwalski i Suwałki.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.(PAP)

rud/ mma/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%