Zamknij
REKLAMA

Konkurs fotograficzny „Nasze Zawody w Obiektywie” – rozstrzygnięty! [ZDJĘCIA]

13:14, 09.06.2022 | hs za: ohp.pl
Skomentuj
REKLAMA

I edycja gali wręczenia nagród dla laureatów powiatowego konkursu – „Nasze zawody w obiektywie” pod hasłem: Zawody mieszkańców powiatu kwidzyńskiego odbyła się 3 czerwca br.

Placówką organizacyjną tego ciekawego i kreatywnego przedsięwzięcia była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kwidzynie wraz ze współorganizatorami: 11-16 Hufiec Pracy w Kwidzynie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Kwidzynie pod kierownictwem Katarzyny Kowalskiej, gdzie odbyła się oficjalna uroczystość przyznania i wręczenia nagród dla autorów najlepszych prac.

Część oficjalną spotkania poprowadziły doradca zawodowy, pedagog Sylwia Więckowska oraz Komendant 11-16 Hufiec Pracy w Kwidzynie Monika Miler.

Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w powiecie.

Nadesłane prace zostały ocenione przez Kapitułę Konkursu powołaną przez Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie zgodnie z obowiązującymi kryteriami ocen. Komisja zwróciła szczególną uwagę na niepowtarzalność fotografii, kompozycję oraz zgodność z tegorocznym hasłem: Zawody mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

Istotnym elementem tegorocznego konkursu było spojrzenie przez obiektyw na współczesny rynek pracy, a w szczególności na ludzi mieszkających na terenie powiatu kwidzyńskiego, którzy wykonują ciekawe, przydatne i pożyteczne zawody.

Liczna ilość ciekawych prac sprawiła nie lada wyzwanie dla jury. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Ewa Wojtaś-Śmiejkowska oraz Starszy Cechu Małgorzata Wasilewska jako przedstawicielki współpracujących ze sobą placówek na rzecz organizacji powiatowego konkursu oficjalnie wręczały nagrody oraz wyróżnienia. Z ramienia 11-16 Hufca Pracy w Kwidzynie gościem specjalnym na uroczystej gali wręczenia nagród laureatom konkursu była Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku Magdalena Empel.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła uczennica SP nr 6 w Kwidzynie – Aniela Wiśniewska – zawód kowal, natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych główne podium zajął uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie – Mateusz Rosiński – zawód drwal. Miłym zaskoczeniem było zajęcie III miejsca przez uczestniczkę 11-16 Hufiec Pracy w Kwidzynie – Vanessę Pieńkowską, a zarazem uczennicą Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie, której praca przedstawiała zawód fryzjera pod cytatem: „Życie nie jest idealne, ale Twoje włosy mogą być”. Koordynatorem uczestniczki z ramienia szkoły była pedagog Maria Kochanowska, która również uczestniczyła w uroczystości.

Pokładamy ogromne nadzieje na II edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym, która pozwoli swoim zasięgiem zachęcić jeszcze większe grono osób do wzięcia udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań zawodami funkcjonującymi i cieszącymi się dużym powodzeniem współcześnie oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów.

Autor tekstu: Anna Gregorczyk

Autor zdjęć: pracownicy 11-16 HP Kwidzyn i PPP Kwidzyn

(hs za: ohp.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%