Zamknij
REKLAMA

Wcielenie w Słupsku, przysięga w Kościerzynie. Kolejni pomorscy terytorialsi rozpoczną służbę

08.10, 11.01.2023 hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT/foto 7 PBOT Aktualizacja: 08.14, 11.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Już w piątek, 13 stycznia kolejni ochotnicy zasilą szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Najbliższe wcielenie pomorskich terytorialsów odbędzie się w koszarach 7 Brygady Obrony Wybrzeża, na terenie której funkcjonuje 73 Batalion Lekkiej Piechoty 7 PBOT. Nabór kolejnych żołnierzy przeprowadzony zostanie w ramach corocznej akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Ferie z WOT”.

Tym razem wojskowy mundur i oliwkowy beret założy 37 nowych terytorialsów, wśród których jest 8 kobiet.

Warto jednak pamiętać, że liczba szkolonych żołnierzy będzie większa. W ramach „Ferii z WOT” przeprowadzone zostało już bowiem jedno wcielenie. W grudniu - również w Słupsku - służbę w pomorskiej brygadzie rozpoczęło 51 żołnierzy, którzy wówczas dopełnili jedynie administracyjnych formalności.

Od poniedziałku, 36 z nich rozpocznie szkolenie podstawowe, razem z grupą żołnierzy wcieloną dwa dni wcześniej.

Ci żołnierze, którzy ukończą tzw. „szesnastkę” złożą uroczystą przysięgą wojskową, która odbędzie się 28 stycznia na rynku w Kościerzynie.

Przypomnijmy, że ćwiczenia w ramach „Ferii z WOT” przeznaczone są w szczególności dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz nauczycieli, którzy w zimowej przerwie od zajęć, mogą odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe bez konieczności przerywania swoich dotychczasowych obowiązków edukacyjnych czy zawodowych.

Szkolenie to przeznaczone jest w szczególności dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz nauczycieli, którzy mogą odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe bez konieczności przerywania swoich dotychczasowych obowiązków edukacyjnych czy zawodowych.

Chętnych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do kontaktu z rekruterami brygady: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

(hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT/foto 7 PBOT)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%