Zamknij
REKLAMA

Ukraiński kolos w Babich Dołach [ZDJĘCIA]

22:02, 21.05.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. kmdr ppor. Marcin Braszak
Skomentuj
REKLAMA

Jeden z największych samolotów świata we wtorek pojawił się w Gdyni. Ukraiński samolot transportowy An-124, czyli popularny „Rusłan” wylądował na płycie lotniska w Babich Dołach, o czym poinformowała Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

To maszyna zdolna zmieścić na pokładzie nawet do 150 ton ładunku!

Gdynianie mogli wczoraj zauważyć na niebie podchodzący do lądowania samolot sporych rozmiarów. To popularny An-124, czyli wielki ukraiński transportowiec, który jeszcze latach 80. ubiegłego wieku był największym seryjnie produkowanym samolotem transportowym na świecie.

Dziś znajdziemy już wprawdzie liczne modele, które pokonują go pod względem długości, rozpiętości skrzydeł czy pojemności ładunkowej, ale nadal pojawienie się ogromnej maszyny typu „Rusłan” na lokalnych lotniskach zbudza zainteresowanie miłośników lotnictwa i tzw. spotterów, którzy chcą uchwycić moment lądowania.

Moment lądownia An-124 w Gdyni, fot. kmdr ppor. Marcin Braszak

Samolot we wtorek zameldował się na płycie gdyńskiego lotniska, o czym poinformowała Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

- Dzisiaj w południe na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach po raz kolejny wylądował An-124 należący do Antonov Airlines, ukraińskiej firmy wyspecjalizowanej w lotniczym transporcie cargo – poinformowała Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej na Facebooku.

Jak podali też gdyńscy lotnicy, maszyna, która wylądowała w Babich Dołach to model An-124-100M-150, czyli ciężki cywilny samolot transportowy z zachodnią awioniką. „Rusłan” w tej wersji może pomieścić na swoim pokładzie ładunek o wadze sięgającej nawet do 150 ton.

Przygotowania do obsługi samolotu w Babich Dołach, fot. kmdr ppor. Marcin Braszak

Ukraiński transportowiec jeszcze tego samego dnia rozpoczął dalszy lot, podrywając się w przestworza z pasów startowych w Gdyni.

(hs za: UM Gdyni/fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LuLu

0 0

No i po co upubliczniać takie informacje? wojna jest.... 20:52, 03.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%