Zamknij
REKLAMA

Po świadczenia dla Ukraińców w nowych godzinach

19:31, 27.05.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Marcin Mielewski
Skomentuj
REKLAMA

Od 1 czerwca zmienią się godziny otwarcia punktu składania wniosków o świadczenia rodzinne i wsparcie finansowe dla uchodźców z Ukrainy, który działa w Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do naszego kraju, uciekając przed wojną, mogą się ubiegać o jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych. Przysługują im także świadczenia rodzinne (zasiłek rodzinny, świadczenie rodzicielskie czy zasiłek pielęgnacyjny).

Osoby, które przyjęły pod swój dach Ukraińców, również mogą wnioskować o środki za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom – 40 złotych za dzień za osobę. 

Wnioski o wymienione wyżej świadczenia należy składać do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gdyni. Można to zrobić w punkcie w Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24.

Jest też możliwość skorzystania z całodobowych wrzutni na dokumenty w siedzibach Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 lub ul. 10 Lutego 24. Szykuje się ważna zmiana.

Od 1 czerwca punkt składania wniosków w Miejskiej Informacji Turystycznej będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. 

Szczegółowe informacje na temat jednorazowego świadczenia w wysokości 300 złotych dla uchodźców z Ukrainy można znaleźć w osobnym artykule na stronie gdynia.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Do tej pory w Gdyni złożono 4 364 wnioski o tę formę wsparcia. Rozpatrzono już 3 996 wniosków – z pomocy skorzystało 7 190 osób.

Informacje o świadczeniu za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy są dostępne w osobnym artykule na stronie gdynia.pl lub w Biuletynie Informacji Publicznej.

Do tej pory w Gdyni przyjęto 1 897 wniosków o tę formę wsparcia. Rozpatrzono 1 284 wnioski, które dotyczą 4 049 osób. 

O świadczeniach rodzinnychzasiłku rodzinnym, świadczeniu rodzicielskim oraz zasiłku pielęgnacyjnym można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej.

Do tej pory złożono 378 wniosków o te formy wsparcia, a rozpatrzono 323 wnioski.

(hs za: UM Gdyni/fot. Marcin Mielewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%