Zamknij
REKLAMA

Na Oksywiu w piłkę grają, a w Polsce jest już 844 zarażonych i 9 zmarłych

17:50, 24.03.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Od dziś obowiązują nowe przepisy poruszania się w przestrzeni publicznej. Definitywnie zakazane są wszelkie zgromadzenia, w tym rekreacyjne, jak np. granie w piłkę nożna na osiedlowych czy szkolnych boiskach.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

Przestrzegania nowych przepisów pilnować będzie Policja wspierana przez żołnierzy z wyznaczonych jednostek Wojska Polskiego (w tym Marynarki Wojennej).

Najważniejsze decyzje:

  • Wprowadzenie ograniczenia wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.
  • Wprowadzenie ograniczenia wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa.
  • Ograniczenie liczby osób do 5, m.in. na mszach świętych, pogrzebach czy ślubach. Do limitu nie wlicza się kapłanów czy np. osób z zakładów pogrzebowych.
  • Wprowadzenie ograniczeń dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa.
  • Nowe ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.
  • W przypadku złamania ograniczeń groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł.

Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie Policja.

W Gdyni na przestrzeni kilkunastu ostatnich dni w wielu miejscach dochodziło do spotkań większych grup mieszkańców. Praktycznie codziennie młodzież z Oksywia spotykała się na szkolnym boisku V Liceum Ogólnokształcącego. Zwracano im uwagę. Bagatelizowali to. Teraz,kiedy sytuacja się zmieniła muszą być przygotowani, bardziej ich rodzice na karą 5 tys. złotych.

Do naszej redakcji od ponad tygodnia wpływały informacje o gromadzących się osobach lub spacerujących się ulicami Gdyni mieszkańcach. Niektórzy tłumaczyli to przyzwyczajeniami lub swoim zdaniem na temat koronawirusa...

Tymczasem, mamy 45 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


 


 

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA