Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
10:40, 29.06.2022
W Gdyni zakończyła się V edycja Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej odbyło się w dniach 20-21 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.
19:59, 27.06.2022
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) poinformowała w czwartek, że w minionym tygodniu zespół CSIRT NASK zaobserwował nową kampanię phishingową, której celem jest przechwycenie danych użytkowników portalu Facebook. Phishing to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem lub nakłonienia ofiary do określonych działań.
20:23, 17.06.2022
79% Polek i Polaków uznaje, że konieczna jest jak najszybsza zmiana prawa, aby ułatwić budowę wiatraków w naszym kraju. Większość z nas (66%) uważa także, że zwiększenie produkcji energii wiatrowej na lądzie powinno być priorytetem rządu Morawieckiego w najbliższych miesiącach. Czy Rada Ministrów nas usłyszy?
10:56, 17.06.2022
Port Gdynia kontynuuje prace związane z rozwojem gospodarki wodorowej. W dniu 26 maja w siedzibie spółki miało miejsce spotkanie dotyczące przygotowania koncepcji pn. „Hub wodorowy w Porcie Gdynia”, dokumentu będącego jednym z elementów inicjatywy budowy regionalnej gospodarki niskoemisyjnej opartej na wodorze i innych paliwach alternatywnych. Spotkanie dotyczyło podsumowania dokumentu przygotowanego w ramach programy pn.”Transformacja paliwowo-energetyczna” w Porcie Gdynia i regionie oraz identyfikacji podjęcia realizacji dalszych kamieni milowych w ramach transformacji w tym realizacji gospodarki wodorowej.
20:11, 15.06.2022
Ona jest artystką wizualną i tworzy grafiki. On zajmuje się logistyką. Marta Frej i Tomasz Kosiński wspólnie prowadzą sklep stacjonarny oraz stronę internetową, gdzie można nabyć prace artystki przeniesione m.in. na koszulki czy kubki. Historię ich rodzinnego biznesu przedstawiono w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi” . To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.
REKLAMA
09:10, 14.06.2022
49 proc. uczestników badania Kantar Public na pytanie, czy polskie prawo powinno zostać zmienione jak najszybciej, aby ułatwiać budowę wiatraków odpowiedziało "zdecydowanie tak", "raczej tak" odpowiedziało 29 proc. Przeciwko takiemu krokowi opowiedziało się w sumie 11 proc. respondentów. Jak zauważa Kantar, największymi zwolennikami zmiany regulacji są mieszkańcy województwa podkarpackiego, gdzie odsetek odpowiedzi pozytywnych wyniósł 92 proc., a najmniejszymi - mieszkańcy województwa pomorskiego, gdzie jednak i tak stanowią większość - 63 proc.
20:25, 11.06.2022
W PKO BP w niedzielę 12 czerwca od godz. 00:00 do godz. 12:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Nie będzie można również pobierać informacji o rachunkach, dostępnych środkach oraz inicjować płatności w ramach otwartej bankowości (Open Banking).
12:31, 09.06.2022
Chcesz mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość? Masz głowę pełną niestandardowych pomysłów i czekasz aby je zrealizować? Weź udział w już V Edycji Hackathonu Wizja Rozwoju '22 i twórz z nami wizję cyberbezpieczeństwa jutra! Wydarzenie organizowane jest w ramach konferencji Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce!
17:02, 08.06.2022
Chcą, aby na drogach było bezpieczniej. Dlatego z pasją i zaangażowaniem uczą innych jeździć samochodem lub motocyklem. I tak już od ponad 17 lat. Z historią firmy rodziny Surałów, która prowadzi szkołę jazdy Elka School, można się zapoznać w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.
20:02, 05.06.2022
Jak wyjaśniono, firmy ustaliły, że w zamian za 1 akcję Lotosu akcjonariusze tej spółki otrzymają 1,075 akcji PKN Orlen.
REKLAMA
14:30, 05.06.2022
Ochotnicze Hufce Pracy zapewniają młodzieży profesjonalne wsparcie o charakterze edukacyjno-wychowawczym, które przekłada się na uruchomienie jej ogromnego potencjału zawodowego. W tym roku OHP, wspólnie ze Związkiem Rzemiosła Polskiego, współorganizuje Targi Pracy towarzyszące piątej edycji Forum Wizja Rozwoju.
13:38, 05.06.2022
V Forum Wizja Rozwoju zaprasza. Gdynia 20-21 czerwca - Akademia Marynarki Wojennej. Czy wiatr od morza przyniesie zmiany w energetyce?
18:46, 03.06.2022
– Krajowa strategia dotycząca rozwoju sektora energetycznego i paliwowego powinna obecnie zmierzać w kierunku rozwoju źródeł zeroemisyjnych – mówi Piotr Czembor, prezes Hynfra Energy Storage. Ekspert podkreśla, że wojna w Ukrainie wyraźnie pokazała konieczność odchodzenia od paliw kopalnych i przyspieszenia inwestycji w odnawialne źródła. W tym celu konieczna jest jednak rewizja polityki energetycznej i wyznaczenie bardziej ambitnych celów dla rozwoju OZE oraz wyraźny impuls inwestycyjny od rządu skierowany do inwestorów.
19:20, 27.05.2022
To szansa dla tych, którzy mają powyżej 30 lat i szukają pracy lub chcą poprawić swoją sytuację zawodową. Trwa trzeci etap programu „30+ na start”, który jest skierowany do mieszkańców Gdyni, Sopotu, Gdańska, a także powiatów puckiego i wejherowskiego. Do udziału w nim wciąż mogą się zgłaszać osoby bezrobotne.
09:52, 21.05.2022
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało w środę, że podpisało listy intencyjne z trzema firmami w ramach projektu z obszaru wodorowego „Blue H2”. Współpraca z partnerami przemysłowymi ma umożliwić kontynuację prac, po etapie badawczym, przez zastosowanie instalacji produkcji niebieskiego wodoru m.in. w hutniczych procesach technologicznych.
REKLAMA
REKLAMA