Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
01:01, 06.04.2020
Epidemia koronawirusa spowodowała, że wielu przedsiębiorców musiało zawiesić lub zamknąć prowadzoną działalność. Wielu pozostałych ? szukając oszczędności, zaczęło zwalniać pracowników, którzy z dnia na dzień zostali bez środków do życia. Firma Traffit z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, tworząca oprogramowanie do zarządzania rekrutacjami, postanowiła pomóc pracownikom zwalnianym w dobie ekonomicznego kryzysu, tworząc platformę łączącą tych, którzy w ostatnich tygodniach stracili zatrudnienie, z kilkoma tysiącami rekruterów.
00:28, 05.04.2020
W związku z epidemią koronawirusa Energa Operator podjęła szereg działań zwiększających bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i swoich pracowników. Punkty Obsługi Klientów przyjmują i realizują sprawy przy wykorzystaniu zdalnych kanałów komunikacji. Elektromonterzy i dyspozytorzy realizują swoje zadania przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. To dzięki ich pracy zachowana jest ciągłość dostaw energii elektrycznej.
19:02, 02.04.2020
W sytuacji dramatycznego kryzysu, jaki dotknął branżę czasu wolnego i w oczekiwaniu na decyzje centralne, proponowane w specustawie, konieczne jest zaangażowanie władz lokalnych. Z tego powodu Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni, zainicjowała spotkanie członków Gdyńskiej Rady Turystycznej, które odbyło się w formule on-line.
18:41, 02.04.2020
Pizza, pierogi, burgery, makarony czy specjały kuchni azjatyckiej? Każdy z nas ma swoje ulubione dania, które chętnie zamawia będąc ?na mieście?. Czy wiecie, że wiele z Waszych ulubionych restauracji bez Waszej pomocy nie przetrwa czasu epidemii? #ZamawiamLokalnie to ogólnopolska akcja, która ma na celu wsparcie lokalnej gastronomii w tym trudnym dla niej czasie. Aby w Trójmieście było łatwiej znaleźć najbardziej potrzebujące lokale powstała specjalna grupa na Facebooku #ZamawiamLokalnie Trójmiasto.
21:04, 01.04.2020
Natychmiast po wejściu w życie przepisów ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ?.Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni uruchomił już od dzisiaj tj.  01.04.2020 r. nabór wniosków o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, w ramach Tarczy Antykryzysowej.
18:49, 01.04.2020
PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA. To kolejny krok, po ogłoszeniu wezwania, przybliżający Koncern do dalszej dywersyfikacji działalności i umocnienia pozycji na konkurencyjnym europejskim rynku. Transakcja ma na celu osiągnięcie korzyści dla obu firm, regionów w których działają, akcjonariuszy oraz wzmocnienie polskiej gospodarki w obliczu pojawiających się wyzwań.
00:32, 30.03.2020
Przed nami trzecia edycja największego forum gospodarczego w północnej Polsce. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt paneli poruszających szerokie spektrum kluczowych z punktu widzenia rozwoju rodzimej gospodarki zagadnień. Wśród nich nie zabrakło energetyki, transportu, technologii innowacyjnych, inwestycji, prawa gospodarczego, rolnictwa, polityki senioralnej czy zdrowia.
00:26, 30.03.2020
Obecny czas jest dla wszystkich bardzo szczególny. Zewsząd docierają do nas głosy wspaniałej postawy przedsiębiorców jednoczących się w akcie społecznej solidarności. Kancelaria Biznes na Plus chce wesprzeć takie działania.
20:30, 29.03.2020
Dotychczas do Oddziałów ZUS w Gdańsku i Słupsku wpłynęło 1019 uproszczonych wniosków o odroczenia terminu płatności składek. Możliwość odroczenia oraz zawieszenia lub wydłużenia spłaty już zawartych umów ? to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.
19:24, 29.03.2020
Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka przygotowała ankietę dla przedstawicieli branży turystycznej z województwa pomorskiego. Udział w badaniu pomoże oszacować aktualne i przyszłe skutki wpływu COVID-19 na środowisko turystyczne z naszego regionu. Niezwykle istotnym jest by pozyskane dane reprezentowały jak najszerszy punkt widzenia różnych firm i podmiotów działających w turystyce nie tylko w Gdańsku i Trójmieście ale całym województwie.
REKLAMA
2
10:53, 29.03.2020
Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherowie. Pieniądze pomogą placówce w zakupie niezbędnej aparatury medycznej dla pacjentów wymagających intensywnej opieki. Energa wspiera też działania infolinii NFZ oraz angażuje się w pomoc potrzebującym uczniom, przekazując im laptopy do nauki.
10:21, 26.03.2020
W związku z stanem nadzwyczajnym dla środowiska gospodarczego wywołanego przez COVID-19 Pracodawcy Pomorza proszą o nadsyłanie informacji o potrzebach firm lub zmianie profilu działalności lub oferowanych usług.
09:10, 26.03.2020
Proste i łatwe do wyprodukowania plastikowe przyłbice z Gdyni chronią służby medyczne! Na pomysł wykorzystania laserowego plotera w czasie kryzysu wpadła lokalna pracownia FabLab Trójmiasto. Maski rodem z gdyńskiej tuBazy już ruszają do szpitali!
10:44, 24.03.2020
Przedsiębiorcy, których działalności dotykają utrudnienia związane z pandemią koronawirusa mogą korzystać z rozwiązań zaproponowanych przez prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. To zwolnienia z kilku opłat, które mają ułatwić finansowe stawanie na nogi po utracie źródła dochodu. Wyjaśniamy, jak z nich skorzystać.
10:10, 22.03.2020
Warta wypracowała doskonałe wyniki w 2019 r. Są one efektem skutecznego i profesjonalnego funkcjonowania wszystkich filarów działalności firmy, w tym m.in. dotyczących sprzedaży, produktów, obsługi klienta, wspartych praktycznym wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii. W 2020 r. Warta m.in. planuje wdrożyć kolejny projekt wykorzystujący sztuczną inteligencję oraz wzmocnić swoją obecność w wybranych segmentach rynku.
REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone