Zamknij
REKLAMA

Nowe przejście w Redłowie: przetarg rozstrzygnięty. Inwestycja wyczekiwana od lat

08:16, 13.01.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. gdynia.ukosne.pl
Skomentuj
REKLAMA

Za nami otwarcie ofert na nowy ciąg pieszy, który połączy dwie ulice w Redłowie. Do przetargu na budowę nowych schodów z chodnikiem łączących ul. Powstania Śląskiego i ul. Powstania Wielkopolskiego zgłosiły się dwie firmy. Wybrano ofertę FB-Jelcz, która opiewa na nieco ponad 497 tys. złotych.

Trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy nowego połączenia między ulicami Powstania Śląskiego i Powstania Wielkopolskiego zakończyło się pomyślnie. Do przetargu stanęło dwóch oferentów. Za najkorzystniejszą uznano propozycję firmy FB-Jelcz z Chwaszczyna, która zaproponowała wybudowanie ciągu pieszego na dotychczas niezagospodarowanej skarpie za 497 233,64 złote. To oferta korzystniejsza od propozycji złożonej przez firmę LATO BRUK, która wyceniła prace na 548 tys. złotych.

- Cieszę się, że w trzecim podejściu do przetargu udało się wyłonić wykonawcę i zbudujemy przejście, na które czekają mieszkańcy Redłowa. Nie jest to może wielka inwestycja, ale na pewno bardzo ważna dla wszystkich gdynian, który na co dzień poruszają się pieszo po swojej dzielnicy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wykonawca w swojej ofercie zobowiązał się do realizacji zadania w ciągu 16 tygodni od daty podpisania umowy oraz udzielenia pięcioletniej gwarancji.Przypomnijmy, że wcześniejsze przetargi na budowę ciągu pieszego w Redłowie nie zostały rozstrzygnięte ze względu na wysokość oferowanych kwot w stosunku do planowanego przez miasto budżetu na tę inwestycję. Tym razem nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze w tym roku mieszkańcy zyskali nowe przejście.

- Redłowo to bardzo specyficzna dzielnica, o ukształtowaniu terenu, które możemy nazwać niemal górskim. Nowe przejście między dwiema ulicami, a tak naprawdę między dwoma tarasami, gdzie do tej pory trzeba było nadkładać drogi, na pewno ułatwi poruszanie się gdynianom mieszkającym w tej okolicy. Pamiętamy także o seniorach, dla których też będzie to znaczne ułatwienie – tłumaczy Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Zakres prac przy budowie nowego ciągu pieszego między ulicami Powstania Śląskiego i Powstania Wielkopolskiego obejmuje m.in. prace ziemne i geodezyjne, nowy chodnik oraz schody z barierkami i poręczami, umocnienie skarpy i budowę kanalizacji deszczowej. Uporządkowana zostanie też istniejąca zieleń i powstaną nowe trawniki.

(hs za: UM Gdyni/fot. gdynia.ukosne.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA