Zamknij
REKLAMA

Co dalej z Maximem? Projekt zagospodarowania ponownie dostępny do wglądu

23:29, 05.04.2021 | hs za: UM Gdyni/mat. BPPMG
Skomentuj
REKLAMA

Od 2 do 27 kwietnia 2021 roku do publicznego wglądu ponownie zostanie wyłożony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnicy Orłowo – rejon ulic Spacerowej i Orłowskiej – obejmujący m.in. teren dawnej restauracji Maxim.

Projekt planu po raz pierwszy był wyłożony do publicznego wglądu między 28.12.2020 r. a 19.01.2021 r. Prezydent Gdyni, 23 lutego br., rozpatrzył wniesione do niego uwagi. Część z nich została uwzględniona, w związku z czym projekt planu skorygowano i ponownie uzgodniono w niezbędnym zakresie.

Projekt planu przeznacza teren w rejonie ul. Spacerowej pod zabudowę wielorodzinną, usługową i usługi turystyki oraz część obszaru na zieleń urządzoną. Natomiast w sąsiedztwie osiedla Riwiera Orłowska przewiduje się realizację usług sportu i rekreacji lub turystyki.

Na terenie dawnej restauracji Maxim będą prowadzone usługi z zakresu turystyki i kultury.

Zaproponowane przez planistów rozwiązania zostały pozytywnie uzgodnione i zaopiniowane przez właściwe organy i instytucje. Można się z nimi zapoznać w Obserwatorium Zmian w InfoBoksie oraz w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni.

Projekt planu jest dostępny także w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Gdyni na stronie internetowej www.gdynia.pl/plany, w zakładce: Wyłożone do wglądu projekty planów miejscowych.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17:00 z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Szczegółowe informacje dotyczące formy przeprowadzenia i zasad udziału w dyskusji publicznej zostaną ogłoszone 9 kwietnia na stronie internetowej www.gdynia.pl/plany w zakładce przedmiotowego planu. W przypadku pytań pomocą służą także pracownicy Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni.

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi do Prezydenta Miasta Gdyni. Można je składać do 15 maja w formie papierowej lub elektronicznej, w tym za pomocą poczty elektronicznej lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej projektu planu.

(hs za: UM Gdyni/mat. BPPMG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%