Zamknij
REKLAMA

Realia działania gdyńskiej gastronomii, czyli znów równi i równiejsi. Szkoda, że Polanka Redłowska, Maxim, drzewa przy Necla, SP 51 i SP 52 nie "wpisały się już w krajobraz gdyński"

12:22, 06.05.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto google.maps
Skomentuj
REKLAMA

A wszystko to w sytuacji kiedy inni przedsiębiorcy płacą od kilku do kilkunastu razy więcej!

Uchwałą Rady Miasta Gdyni z dnia 28 października 2020 roku wyrażona została zgoda na odstąpienie od obowiązku przetargowego i nieruchomość na kolejne dwa lata wydzierżawił dotychczas zajmujący to miejsce przedsiębiorca, lodziarnia Mariola.

- Ułatwienia dla gdyńskich przedsiębiorców zawsze przyjmuję z dużym entuzjazmem, ale niestety kolejne sytuację pokazują, iż są one stosowane tylko dla wybranych. Nie trzeba daleko sięgać pamięcią by przywołać sytuację z zeszłego roku gdy dowiedzieliśmy się o "pomocy" dla gdyńskiej gastronomii w postaci lokalizacji za grosz, które zostały wyłonione przedsiębiorcom w trybie przetargu - niestety większość bardzo interesujących miejsc pozyskała firma zarejestrowana w domu byłego wiceprezydenta Gdyni. Jak się potem okazało po nagłośnieniu sprawy owa firma zrezygnowała z "pomocy". Trudno w takiej sytuacji nie wspomnieć słów byłego prominentnego działacza Samorządności, który powiedział, iż w Gdyni powstał swoisty "układ zamknięty" - mówi Marcin Bełbot, radny Rady Miasta Gdyni.

Płaci teraz: od 1 maja do 30 września czynsz wynosi 1562,79 zł brutto, a w okresie 1 października do 30 kwietnia łącznie za cały okres 103,63 zł plus 54,63 zł za okres od 1 lutego 2021 roku do 30 kwietnia 2021 roku.

Zrobiono to na wniosek lodziarni Mariola, a Rada Miasta się do niego przychyliła, podkreślając, że lodziarnia "wpisała się już w krajobraz gdyński".

„Z samego rana odezwał się do mnie jeden z gdyńskich przedsiębiorców z branży gastronomicznej i już wiem, że Bryza będzie pisała na temat kolejnych ciekawostek dotyczących umów dzierżawy dla gastronomii.” - informuje Sławomir Januszewski z Bryzy i zachęca: „Masz informacje na ten temat? Napisz do nas.”

Okazuje się, że znów mamy do czynienia z sytuacją, w której jedni mają „lepiej”, a inni muszą wykłada „ciężkie” pieniądze, by funkcjonować w przestrzeni miejskiej. Do tej pory nikt z władz miasta nie wytłumaczył mieszkańcom dlaczego niektórzy mają preferencje i mogą płacić mniej, a inni nie mogą liczyć na „dobrą” wolę włodarzy.

"wpisała się już w krajobraz gdyński"

Również określenie "wpisała się już w krajobraz gdyński" jest dostosowane do postrzegania rządzących. Przecież wiele innych miejsc również wpisało się w krajobraz gdyński, a jednak są niszczone, dewastowane, likwidowane i wtedy już ta zasada nie obowiązuje. Można tu przywołać skwer Plymouth, Szkoły Podstawowe nr 51 i 52, drzewa przy ul. Necla, Polankę Redłowską, Maxima, i wiele, wiele innych miejsc.

Przeraźliwy pokaz hipokryzji i arogancji władzy. Jednak upublicznianie takich sytuacji coraz bardzo przybliża rządzącą Gdynią Samorządność Wojciecha Szczurka do niechybnego upadku. Mieszkańcy widzą w jaki sposób w Gdyni jest sprawowana władza.

Z jednej strony wprowadza się opłaty za parkowanie od Grabówka po Orłowo, a z drugiej pozbawia budżet miasta żywej gotówki. Za taką irracjonalnością musi coś stać...

#bryza

#jestalternatywa

#niebędępłakałposzczurku

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto google.maps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

AlbertAlbert

1 0

To jest po prostu przykre... nie wiem co mogę więcej napisać.. 23:43, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dużo gadania i nicdużo gadania i nic

2 0

Tak jak o śmieciach - Bryza miała coś z tym zrobić i co? Kto jak nie stowarzyszenie? Zwykły obywatel ma się przebijać przez poczwórny kordon chroniący Słońce Gdyni? Kiedy wreszcie jakieś zbiórki podpisów po dzielnicach w celu wprowadzenia rozliczeń od zużycia wody? Jak długo jeszcze rodzina 8-osobowa, albo właściciel wynajmujący mieszkanie 10 ukraińcom, będzie płacił za śmieci tyle samo co osoba samotna? Jak można do tego stopnia kpić sobie z ludzi i dalej patrzeć w lustro w uśmiechem? A jak można pozwolić, żeby taki tyran, ze swoją bandą, nadal rządził i niszczył miasto? Tę kadencję należy zakończyć przed upływem oficjalnego terminu i zwalić tę lewacką władzę z tronu zanim zniszczy miasto. Jeszcze parę lat betonowania i zadłużania i z gdyńskiego klimatu nie zostanie nic, a miasto stoczy się niczym Wałbrzych. 01:27, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Samo złoSamo zło

3 0

Jak się popatrzy kogo ludzie wybierają do sejmu z Gdyni, np. niejakiego Rutkę Marka, czyste lewactwo i parcie na szkło, nie mówiąc o jego siostrzeńcu, mocno pompowanym pseudo "artyście", któremu już zagrzał miejsce w radzie jednej z dzielnic, to widać z jakim betonem i kolesiowską strukturą mamy do czynienia w mieście. Obudźcie się wreszcie. 01:29, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

he hehe he

2 1

Szczurek i logika? Szczurek i troska o dobro mieszkańców? Szczurek i rozwój miasta? Gdynia dobija do miliarda długu, a jak ten pseudo prezydent ze swoją sektą wyprzeda wszystkie działki w mieście to ujrzycie gołą dupę. Tylko, że jego to już nie będzie obchodziło bo rządzi ostatnią kadencję, jest ustawiony na pokolenia, jego kumple też. Teraz mogą spokojnie zniknąć i tylko o to chodzi. To trzeba przerwać w locie i spowodować, żeby ten człowiek i jego banda ponieśli odpowiedzialność za swoje działania. Kiedy wreszcie CBA w magistracie? 01:34, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KonradKonrad

0 0

Mafia i tyle 09:08, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czujny obserwatorCzujny obserwator

0 0

Nic się z tym nie zrobi Szczurek rządzi i ma ciche wsparcie platformy 09:09, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EeaEea

0 0

To bardzo podobnie jak ze szkołą amerykańską przy Łowickiej w Małym Kacku 19:16, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaziuKaziu

0 0

Platforma i Samorządność ręka w rękę pogrąża Gdynie 20:45, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%