Zamknij
REKLAMA

Szef ZNP: w październiku w Warszawie powstanie edukacyjne miasteczko

09.42, 21.09.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W poniedziałek odbyło się posiedzeniu Zarządu Głównego ZNP na temat kalendarza działań protestacyjnych.

Edukacyjne miasteczko!

W październiku w Warszawie powstanie edukacyjne miasteczko - zapowiedział w poniedziałek w Warszawie przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) Sławomir Broniarz. Podkreślił, że związek nie wyklucza strajku, ale nie nastąpi on ani w październiku, ani w listopadzie.

"Dzisiejszy zarząd główny zaaprobował działania w ramach ogólnopolskiej kampanii protestacyjnej ZNP. (...) Po pierwsze w październiku ZNP wspólnie z Forum Oświata, a także innymi organizacjami działającymi w sferze szeroko rozumianej edukacji, także z udziałem rodziców, organizacji pozarządowych, zorganizuje w Warszawie edukacyjne miasteczko" - zapowiedział szef ZNP Sławomir Broniarz.

Jak wyjaśnił, będzie ono poświęcone szerokiej kampanii informacyjnej adresowanej do polityków, rodziców, samorządów i nauczycieli. Broniarz sprecyzował, że w czasie tej akcji działacze będą informowali o przyczynach samej akcji protestacyjnej, jak i bardzo złej sytuacji, jaka ma miejsce w oświacie.

Nie tylko chodzi o kasę...

"To nie jest tylko i wyłącznie problem wynagrodzeń, to nie jest tylko i wyłącznie problem braku nauczycieli. To jest naszym zdaniem sprawa, która dotyczy treści edukacyjnych, zadań, które spoczywają na szkole, to jest także daleko idący niedostatek w finansowaniu edukacji zarówno poprzez subwencję, jak i poprzez zadania własne" - podkreślił.

Broniarz pytany o podjęcie strajku w szkołach powiedział, że w Polsce ze względu m.in. na warunki polskiego ustawodawstwa i ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych przy tak rozczłonkowanym stanie organizacyjnym oświaty wymaga przygotowań "mniej na poziomie trzech miesięcy".

"Nigdy nie możemy odrzucić w działaniach związkowych tej formy akcji czy tej formy działania na rzecz poprawy warunków materialnych nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami, ale na pewno nie jest to możliwe w październiku czy w listopadzie" - zapewnił.

Autorzy: Szymon Zdziebłowski, Gabriela Putkowska

szz/ gp/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%