Zamknij
REKLAMA

W Gdyni wiele klubów fitness walczy o przetrwanie. Branża dogadała się i wytoczy proces zbiorowy

17:59, 09.01.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: PFF/foto 12019/pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Sytuacja siłowni i klubów fitness jest coraz gorsza. Po przetrwaniu pierwszego lockdownu odbudowywano pozycje i zachęcano klientów do powrotu. Nie było łatwo. I kiedy kluby zaczęły już jakoś funkcjonować, ponownie została podjęta decyzja o zamknięciu.

Część przeszła na zdalny kontakt z klientami oferując ćwiczenia w materiałach filmowych i możliwość wypożyczenia akcesoriów i urządzeń do treningów. Nie jest to jednak to samo, co trenowanie w grupie z udziałem trenerów i możliwością bezpośrednich spotkań.

Nie wszyscy zdecydowali się na tzw. usportowienie placówek i organizowanie dla stałych klientów zajęć w ramach zawodów. Na turnieju „machania hantlami”.

Większość klubów na swoich profilach na facebook'u w taki czy inny sposób poinformowała swoich klientów o przerwie w funkcjonowaniu. Spotkało się to z dużym odzewem internautów, którzy nie rozumieją decyzji rządu, krytykują ją jednocześnie wspierając przedsiębiorców – właścicieli siłowni i klubów fitness.

Na FB możemy przeczytać:

„Szanowni Klubowicze - z przykrością informujemy, że nasza siłownia po raz drugi w tym roku z powodu Covid-19 zostaje zamknięta od 17/10/2020 (sobota). Mamy nadzieję, że nie na długo. Życzymy Wszystkim dużo zdrowia.” - Body Center Gdynia

Drodzy Klubowicze, z wielką przykrością informujemy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem naszego Rządu, od dnia 28 grudnia 2020 r., jesteśmy zmuszeni zamknąć wszystkie Kluby do odwołania... O jakichkolwiek zmianach będziemy niezwłocznie informować. Do szybkiego zobaczenia!” - Activ Studio Rekreacji

„Niestety, jak już większość z Was wie, przed nami powtórka sytuacji z marca tego roku. Nikt z nas tego nie chciał, jednak nie mamy na to żadnego wpływu. Od najbliższego poniedziałku 28.12. do 17.01. (nikt nie wie, czy nie dłużej) - klub będzie zamknięty. Wszystkie aktywne karnety oraz płatności wynikające z umów zostają zawieszone.” - CrossFit Gdynia

„Klubowicze, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 r. kluby fitness zawieszają działalność z dniem 28.12.2020r. (poniedziałek). Nasi Managerowie w klubach oraz cały Zespół Just GYM dziękuje za wszystkie słowa wsparcia podczas rozmów telefonicznych i w wiadomościach.” - Just GYM Gdynia

„Żałujemy, że jak co roku, nie mogliśmy spotkać się z Wami na porannym świątecznym treningu. Liczymy, że do zobaczenia już niebawem.” - Saturn Fitness Gdynia

„Drodzy Klubowicze, Partnerzy i Współpracownicy, Informujemy, że głównie w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, w tym momencie wszystkie nasze kluby zostają zamknięte. Branża fitness została zamknięta decyzją administracyjną niezależną od naszej woli do dnia 27.12.2020. Po tym okresie mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić do wspólnych treningów i dbania o Wasze zdrowie i kondycję fizyczną. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji ale przy Waszym wsparciu jesteśmy dobrej myśli. Do zobaczenia niebawem!” - Premium Fitness&Gym Gdynia

„Szanowni Państwo, NIESTETY, nic się nie zmienia. Zgodnie z Ustawą, Dziennik Ustaw poz. 2091 do 27 grudnia Stacja Nowa Gdynia Sp. z o.o. pozostaje zamknięta. Wszystkie Państwa karnety, umowy, opłaty członkowskie zostaną przedłużone wspomniany okres.” - Stacja Nowa Gdynia

Widmo bankructwa zagląda do coraz większej ilości siłowni i klubów fitness. Dlatego postanowiły zareagować.

„Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans - ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej.

Podczas pierwszego lockdown’u projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, natomiast dziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki.” - opisuje swój pomysł Polska Federacja Fitness.

Gdyński poseł, Artur Dziambor popiera te działania.

„Niniejszym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do w/w inicjatywy. Coraz więcej sądów wydaje pozytywne wyroki, na wzór wyroku WSA w Opolu.

Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu.

Nasze działania zostały poprzedzone szeroką opinią prawną, która będzie podstawą do dalszych czynności. Opinia prawna jest dostępna dla członków zarejestrowanych do PFF i do pozwu.” - zachęcają do przyłączenia się do protestu.

Tym razem Polska Federacja Fitness do sprawy podeszła bardzo profesjonalnie i szczegółowo. Przede wszystkim zaangażowano kancelarię prawną, która ma reprezentować przedsiębiorców – właścicieli siłowni i klubów fitness.

Co zrobić, aby dołączyć do programu i pozwu?

Krok 1 - Zarejestrować swój podmiot na stronie PFF - https://rejestracja.polskafederacjafitness.pl/rekrutacja#Czlonkowie

W przypadku jakichkolwiek pytań dot. rejestracji, pytania prosimy kierować na:

Adres email: [email protected]

Tel.: +48 735 227 240

Krok 2 - Wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę: www.fitnessrazem.pl

W przypadku pytań co do wymaganych danych w zgłoszeniu na stronie www.fitnessrazem.pl, prosimy kierować je bezpośrednio do kancelarii LWW - Łyszyk, Wesołowski i Wspólnicy:

Adres email: [email protected]

Tel.: +48 22 390 36 36

Wiele podmiotów z branży fitness znajduje się w grupie, która albo kwalifikuje się tylko i wyłącznie do tarczy 6.0, albo nie kwalifikuje się do wsparcia wcale.

Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Zarówno ze względów finansowych [koszta kancelarii] jak i oczekiwanych efektów, koniecznym jest zbudowanie jak największej reprezentacji. Działając w rozproszeniu, pojedynczo czy partyzancko - na dłuższą metę nie osiągniemy wiele. To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny - wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę.” - podsumowują.

(Mariusz Sieraczkiewicz za: PFF/foto 12019/pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA