Zamknij
REKLAMA

Norwedzy wchodzą do Gdyni

00:37, 14.01.2022 | hs za: UM Gdyni/foto źródło: www.collicare.pl
Skomentuj
REKLAMA

Jedna z największych norweskich firm logistycznych ColliCare Logistics otworzyła na początku roku w Gdyni biuro. Po raz kolejny miasto okazuje się nie tylko polskim oknem na świat, ale i światową bramą na Polskę, przez którą Norwedzy wchodzą na nasz rynek z połączeniami morskimi, kolejowymi i drogowymi.

Po krajach takich jak macierzysta Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania, Holandia, Litwa, Łotwa, Włochy, Turcja, Chiny i Indie przyszła pora na Polskę. Kontynuując ekspansję na ważne rynki międzynarodowe ColliCare, założona w 2007 roku jedna z największych norweskich firm logistycznych, otworzyło w naszym kraju biuro, a wybór miejsca padł na Gdynię.

- Na początku nowego roku otworzyliśmy nowe biuro w Gdyni. To ważny punkt handlu międzynarodowego i łańcuchów logistycznych pomiędzy Azją, Europą i Skandynawią. Nasze rozwiązania logistyczne idealnie wpisują się w tę lokalizację i możliwości – informuje firma.

Wybrany został też już polski zespół, który będzie także wspierał klientów przy odprawach celnych - to bardzo ważna część logistyki i transportu towarów, zwłaszcza pomiędzy Polską a Norwegią, ale także Wielką Brytanią i innymi krajami spoza Unii Europejskiej.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do międzynarodowego zespołu ColliCare. Jestem przekonany, że nasze rozwiązania transportowe zostaną docenione na polskim rynku. Nowy oddział w Gdyni jest wartościową i niezwykle ważną częścią Grupy ColliCare. Zbudowaliśmy zespół naszych lokalnych specjalistów, aby zaoferować naszym klientom nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania transportowe do krajów skandynawskich, ale też innych części Europy i świata – mówi Piotr Kaleńczuk, Sales Manager w gdyńskim biurze ColliCare Logistics, odpowiedzialny za sprzedaż usług logistycznych w Polsce.

Firma zaprezentowała także zakres planowanych usług. Będą to morskie połączenia krótkiego zasięgu tzw. short sea w basenie Morza Bałtyckiego i Północnego, usługi door-to-door przy zastosowaniu transportu multimodalnego – czyli przewóz towarów bezpośrednio z miejsca nadania do adresata w oparciu o spedycję kontenerową, a także rozwiązania dla transportu drogowego i kolejowego, w tym kontynuację połączeń z Chinami, łącząc port Guangzhou z Oslo przez Gdynię.

- Transport kolejowy na trasie Chiny-Polska-Norwegia to nowe rozwiązanie logistyczne, które minimalizuje czas tranzytu dla klientów i stawia polskiemu rynkowi wiele możliwości. Pociąg towarowy ColliCare przewozi w sumie 50 kontenerów 40'HQ. W ciągu 16 dni towary koleją pokonują drogę z Guangzhou w Chinach do terminala w Małaszewiczach w Polsce, skąd następnie w ciągu 1 dnia są przewożone do portu w Gdyni i wysyłane dalej drogą morską do Oslo – podaje firma.

Połączenia short sea zbliżą Polskę via Gdynia z Kłajpedą w Litwie, Hanko w Finlandii, Goteborgiem w Szwecji oraz Moss i Oslo w Norwegii, skąd ColliCare pływa do norweskich portów Larvik i Kristiansand, a także dalej – do Immingham w Wielkiej Brytanii, holenderskiego Rotterdamu i na Półwysep Iberysjski – do hiszpańskich portów Bilbao i Vigo oraz portugalskich Lizbona i Setubal.

Nowy inwestor będzie do Gdyni pasował, gdyż jak na Skandynawów przystało, przykłada dużą wagę do ekologii. Firma została niedawno nagrodzona złotym medalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zaangażowana jest także w program Green Shipping, który ma na celu stworzenie najbardziej wydajnej i przyjaznej dla środowiska żeglugi na świecie.

ColliCare w Gdyni, źródło: www.collicare.pl

(hs za: UM Gdyni/foto źródło: www.collicare.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%