Zamknij

Koncertowa gra Młodziczek. Mamy wicemistrzostwo Pomorza

09:24, 26.02.2020 | hs za: GAS
Skomentuj

W fantastyczny sposób swoje zmagania w Finale Wojewódzkim Młodziczek rozpoczął zespół Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Podopieczne trenera Jakuba Papke wywalczyły srebrne medale, tym samym zostały wicemistrzyniami Pomorza.

W pierwszym meczu nasze zawodniczki nie dały szans drużynie ze Stężycy. Na boisku szansę gry otrzymały zmienniczki i mecz padł łupem naszej drużyny.

GAS - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:0

(25:12, 25:21)

Drugi mecz to jeszcze lepsza gra i bardzo wysokie zwycięstwo w pierwszej odsłonie. W drugim secie również wszystko przebiegało pod dyktando naszych dziewczyn. Zdobywając kolejne cenne punkty przy stanie 20:8 urazu kolana doznała kapitan naszej drużyny - Ola Woźniak...

Nasze Młodziczki wygrały całe spotkanie i bezbłędnie rozpoczęły turniej. Najważniejsze w tym momencie jest jednak zdrowie naszej kapitan. Trzymamy kciuki za dobre wieści i szybki powrót do zdrowia.

GAS - APS Rumia 2:0

(25:9, 25:12)

- Po dwóch pierwszych zwycięstwach do meczu z zespołem KaEmKi Starogard Gdański przystępowaliśmy z równie bojowym nastawieniem – mówi trener Jakub Papke. - Początkowo set nie układał się po naszej myśli, jednak końcowe fragmenty zagraliśmy na wysokim poziomie dzięki czemu partia padła naszym łupem. Zwyciężając w tej odsłonie zapewniliśmy sobie awans do 1/4MP!!!

Drugi set to lepsza gra Starogardzianek oraz zwycięstwo przeciwniczek, do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break.

W decydującej partii mimo prowadzenia 14:11 musieliśmy grać na przewagi. Nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały po bardzo ciężkim i równym meczu!

GAS - KaEmKa Starogard Gdański 2:1

(25:23, 22:25, 17:15)

W spotkaniu decydującym o złocie podejmowaliśmy zespół gdańskiej Gedanii. Dziewczyny początkowo wyszły na prowadzenie, które przez większość seta utrzymywały. Końcowe akcje należały jednak do zawodniczek Gedanii, które lepiej rozegrały nerwową końcówkę i wyszły na prowadzenie 1:0.

W drugiej odsłonie znów zaczęliśmy bardzo dobrze. Przy stanie 12:8 w nasze szeregi wkradło się zbyt wiele błędów i to przeciwniczki zanotowały sporą serię punktową po której nie byliśmy się już w stanie podnieść.

GAS - Gedania Gdańsk 0:2

(23:25, 15:25)

Mimo przegranej w ostatnim meczu dziewczyny zasługują na ogromny szacunek!

Wywalczyły trzeci dla klubu medal w wojewódzkich rozgrywkach halowych PWZPS 2020 i 20-22 marca powalczą w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Ten sukces nie byłby możliwy bez ogromnego wsparcia z trybun!