Zamknij
REKLAMA

Hala sportowa przy SP nr 33 - zaprojektuj i wybuduj!

16:52, 22.06.2020 | hs za: UM Gdyni/wizualizacja inwestycji przy SP 33/mat. prasowe
Skomentuj
REKLAMA

„Zaprojektuj i wybuduj” jest procedurą, która umożliwia szybką realizację inwestycji. Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję, że w takim trybie zostanie wybudowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 33. Działanie jest możliwe, dzięki opracowaniu projektu funkcjonalno-użytkowego, który powstał na zlecenie Wydziału Inwestycji. Gdynia właśnie ogłosiła przetarg na realizację tego zadania.

Budowa hali sportowej to inwestycja od lat oczekiwana i przez społeczność SP 33 i mieszkańców Oksywia. Należy jedynie ufać, że sprawa szybko się rozwinie, a firma wykonująca obiekty nie popełni tyle błędów i fuszerek, które powstały podczas termomodernizacji.

- Gdynia i sport to naturalne połączenie, które tworzy świetną drużynę z edukacją, a miasto od lat stawia na rozwój oraz aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Przy szkole na Oksywiu powstanie nie tylko hala sportowa z prawdziwego zdarzenia, ale także dwa boiska i siłownia zewnętrzna. Chcemy stworzyć fantastyczne miejsce aktywności dla uczniów i mieszkańców – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu będzie realizował zadanie na bazie przygotowanego projektu funkcjonalno-użytkowego, który określa parametry oraz szczegółowo opisuje inwestycję. Dzięki opracowaniu znana jest wartość kosztorysowa planowanych prac, obejmującą pełne nakłady na działania przygotowawcze, nadzór autorski oraz roboty budowlane i dostawy.

- Szkoła Podstawowa nr 33 leżąca w sercu Oksywia jest w trakcie największej w historii placówki rozbudowy infrastruktury. Niedawno cieszyliśmy się z ukończenia termomodernizacji, a dzisiaj rozpoczynamy budowę wyczekiwanej hali sportowej. Będzie to niezwykle nowoczesny obiekt, dla którego głównym założeniem jest funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb uczniów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

„Zaprojektuj i wybuduj” jest procedurą, która umożliwia szybką realizację inwestycji. Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję, że w takim trybie zostanie wybudowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 33. Działanie jest możliwe, dzięki opracowaniu projektu funkcjonalno-użytkowego, który powstał na zlecenie Wydziału Inwestycji. Gdynia właśnie ogłosiła przetarg na realizację tego zadania.

Hala sportowa będzie się składała z jednokondygnacyjnego budynku o powierzchni zabudowy 1607 m2, powierzchni użytkowej ok. 979 m2 i wysokość hali 7 m. W miejscu planowanego budynku, znajduje się aktualnie utwardzone boisko. Obiekt będzie wybudowany w północno-zachodniej części działki w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej sali gimnastycznej. Budynek hali zostanie połączony ze szkołą parterowym łącznikiem.

Przy szkole powstanie bezpieczny i nowoczesny obiekt sportowy, z salą gimnastyczną z trybunami, salą fitness, pokojem nauczycielskim, 4 szatniami, zapleczem sanitarnym, technicznymi i magazynem sprzętu. Boisko główne ma mieć możliwość dzielenia na trzy części, systemem kotar grodzących, pojawi się na nim także sportowy system informacyjny w postaci tablicy wyników oraz zegara elektronicznego. Hala dostosowana zostanie do osób z niepełnosprawnościami, zgodnie ze Standardami Dostępności dla miasta Gdyni. Na terenie całego obiektu zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie LEDowe.

- Budowa hali gimnastycznej i realizacja pozostałych zewnętrznych obiektów sportowych są bardzo oczekiwane przez całą społeczność szkolną. Z pewnością przyczyni się to do podniesienia jakości edukacji w każdym wymiarze. Nasza szkoła w ostatnim czasie przeszła kompleksową termomodernizację, a ulica Godebskiego przy której się znajduje została przebudowana. Cieszy mnie fakt, kolejnych inwestycji skierowanych zarówno do uczniów jak i mieszkańców Oksywia - mówi Bogusław Moszczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33.

Nowa hala sportowa to nie koniec dobrych informacji dla Szkoły Podstawowej nr 33. Do zakończonej przebudowy ul. Godebskiego i termomodernizacji budynku szkoły należy dodać budowę przyszkolnych obiektów sportowych, za ich realizację odpowiada Gdyńskie Centrum Sportu. Obecnie trwa sprawdzanie odebranej dokumentacji projektowej - boiska są finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Trzeba wierzyć, że sprawdzanie dokumentacji nie będzie trwało zbyt długo. Mieszkańcy Oksywia i uczniowie SP 33 czekają na realizacje tego projektu już 4 lata.

Hala sportowa ma powstać w trybie „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”, a wykonawca zrealizuje ją na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego. Opracowana dokumentacja pozwoli na sprawne zrealizowanie tego wyczekiwanego obiektu. Szczegóły przetargu zostaną ogłoszone dzisiaj  stronie BIP

(hs za: UM Gdyni/wizualizacja inwestycji przy SP 33/mat. prasowe )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA