Zamknij
REKLAMA

Lena Jachimek z brązowym medalem Mistrzostw Polski w Badmintonie

22:56, 17.10.2020 | pg za: gdyniasport.pl
Skomentuj
REKLAMA

Reprezentantka Badminton School Gdynia wywalczyła pierwszy w historii klubu brązowy medal mistrzostw Polski, a do tego jedyny dla województwa pomorskiego.  W dniach 30 września do 4 października w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski w badmintonie w kategorii młodzik młodszy. Klub podczas turnieju reprezentowała trójka zawodniczek: Antonina Wnuk, Anna Lange i Lena Jachimek.

Najlepiej zaprezentowała się Lena Jachimek, która zdobyła brązowy medal w grze podwójnej (w parze z Kają Ziółkowską z Kielc). Jest on pierwszym tak ogromnym sukcesem dla zawodniczki. Sam klub, który na mapie polskiego badmintona zaprezentował się dopiero 4 lata temu, udowodnił, że można wychować medalistkę mistrzostw Polski, posiadając nieznaczne nakłady finansowe, jak również nie posiadając tak znacznej liczby treningów, jak zawodnicy z innych klubów w Polsce.

Należy zaznaczyć, że bardzo mało brakowało, aby medal był koloru srebrnego lub złotego. Dziewczyny w rozgrywanym półfinale przeciwko zawodniczkom z Warszawy przegrały 19:21 w decydującym, trzecim secie pojedynku. O ostatecznym wyniku meczu zaważyło trochę więcej szczęścia w kluczowych momentach meczu. Przez wielu kibiców mecz ten uznawany był za przedwczesny finał.

- Medal ten jest tym bardziej ważny, że był jedynym dla województwa pomorskiego podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski – wskazuje trener Leny – Łukasz Komar. W grze pojedynczej Jachimek osiągnęła ostatecznie 5. miejsce. Niestety, nie dopisało losowanie, ponieważ już na etapie ćwierćfinałów musiała mierzyć się z późniejszą finalistką Hanną Niczyporuk z Warszawy.

Bardzo dobrą postawą sportową wykazała się również Anna Lange, która ostatecznie swoje zmagania zakończyła w turnieju głównym na 17. miejscu w grze pojedynczej i 9. w grze mieszanej (w parze z Pawłem Oberzig z Władysławowa). Lange, by zagrać w turnieju głównym w grze pojedynczej musiała wygrać trzy pojedynki kwalifikacji. Najmłodsza z grona zawodniczek, Antonina Wnuk swoje zmagania zakończyła na fazie kwalifikacji. Zarówno Lange, jak i Wnuk będą miały szansę poprawić swoje lokaty w tej samej kategorii wiekowej w następnym roku.

Należy dodać, że do gry pojedynczej dziewcząt zgłosiła się rekordowa liczba 85 zawodniczek, natomiast do gier podwójnych i mieszanych po 40 par z całej Polski.

(pg za: gdyniasport.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA