Zamknij
REKLAMA

Dlaczego interweniowała Policja?

22:17, 28.03.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Ultras Bałtyk Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Mecze piłkarskie mają to do siebie, że zdarza się, iż muszą interweniować służby porządkowe. Jednak podczas sobotniego meczu Bałtyku Gdynia Polonią Środa Wielkopolska takiej potrzeby nie było. Dlatego zatem - czemu interweniowała Policja?

Zapachniało to trochę demonstracja siła a'la ZOMO,które rozpędzało demonstracje w latach '80.

Kibice Bałtyku Gdynia obserwowali mecz zza płotu. Na widownię Narodowego Stadionu Rugby wejść nie mogli. Nadal obowiązuje nakaz rozgrywania spotkań piłkarskich bez udziału publiczności. Kibice mieli maseczki, stali z zachowaniem dystansu i było ich w sumie kilkunastu.

"Mecz zza płotu oglądała niewielka grupka najwierniejszych kibiców, niestety żyjemy w czasach gorszych niż komuna. Policja najpierw każdego wylegitymowała, a następnie pod pretekstem nielegalnego zgromadzenia nakazała wszystkim opuszczenie okolic stadionu." - opowiadają uczestnicy tego wydarzenia.

Zachowanie funkcjonariusz bardzo dziwi. Większość zgromadzonych kibiców to stateczni mieszkańcy Gdyni po 40, a niektórzy nawet po 50 i 60. Czy według osoby, która wydała rozkaz do rozpędzenia zgromadzonych kilkunastu fanów Bałtyku, stanowili oni jakiekolwiek zagrożenie?

To że w ostatnich kilku miesiącach Policji nie udało się powstrzymać demonstracji przeciwników rządu nie powinno mieć wpływu na rozsądek i trzeźwe ocenienie sytuacji. A tego niestety zabrakło w sobotę wokół stadionu rugby.

Czy Komendant Wojewódzki Policji nie powinien zlecić specjalnych kursów - jak odróżnić 40 czy 60 latka, który spokojnie stoi przy płocie i obserwuje mecz od rozwydrzonych "małolatów" rzucających "mięsem" na lewo i prawo? Bo chyba policjanci, którzy zabezpieczali sobotni mecz tego nie wiedzą.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Ultras Bałtyk Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%