Zamknij
REKLAMA

Zajęcia dla kobiet w ciąży od 21 września

12:00, 13.09.2021 | hs za: gdyniasport.pl
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Gdyńskiego Poruszenia zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla kobiet w ciąży, które odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 17:00 w sali fitness znajdującej się w Hali LA.

W programie aktywności znajdują się ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, których celem jest przygotowanie ciała do porodu oraz umożliwienie szybkiego powrotu do właściwej sylwetki.

Wszystkie ćwiczenia nawiązują do standardowych programów fitness, jednak znacząco różnią się stopniem zintensyfikowania – są łagodniejsze, przystosowane do możliwości przyszłych mam. 

Zajęcia przeznaczone są dla kobiet od drugiego trymestru ciąży niezależnie od poziomu sprawności fizycznej oraz umiejętności ruchowych, trwają 60 minut. Głównym ich celem jest aktywizacja kobiet w ciąży oraz korzystny wpływ na rozwój dziecka.

Ponadto założeniami zajęć są także: zmniejszenie dolegliwości bólowych, łagodniejsze i bardziej świadome doświadczenie porodu oraz połogu, profilaktyka wysiłkowego nietrzymania moczu oraz aktywne spędzenie czasu wolnego.

Obejmują one: naukę efektywnego oddychania, angażowania i rozluźniania mięśni dna miednicy, prawidłowych nawyków codziennych, pozycji porodowych, wzmacnianie i rozluźnianie całego ciała oraz treningi relaksacyjne (m.in. afirmacje, wizualizacje itd.). Poza tym zajęcia są uzupełniane o treści teoretyczne obejmujące zagadnienia związane nie tylko z ciążą (uczestniczki otrzymują dodatkowe materiały).

Podczas zajęć kobiety uczą się oswajać z własnym ciałem i głosem świadomie dostrzegając sygnały z niego płynące. Otrzymują również wskazówki, co powinny robić krótko po porodzie (będąc jeszcze w szpitalu), aby szybciej odzyskać zdrowie czy w momencie, gdy doszło do rozejścia mięśni prostych brzucha itp.

Kobiety chcące uczestniczyć w zajęciach są zobligowane do odbycia konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i okazania stosownego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.

(hs za: gdyniasport.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%