Zamknij
REKLAMA

Klub Lekkoatletyczny podsumował początek sezonu

12:24, 24.09.2021 | Tomasz Kaszuba
Skomentuj
REKLAMA

Za na mi kilka bardzo udanych startów i sporo rekordów życiowych. Bardzo dobrze podczas dwóch rzutów ligi młodzików zaprezentowała się nasza reprezentacja roczników 06-07. Padło wiele rekordów życiowych, kilka konkurencji udało się wybrać co pozwoliło zająć nam mocne IV miejsce w województwie pomorskim.

W Mistrzostwach okręgu po raz kolejny świetnie zaprezentowały się płotkarki i płotkarze co pozwoliło zdobyć nam aż siedem medali w tych konkurencjach oraz jeden medal w skoku o tyczce.

W skoku o tyczce z imprez rangi mistrzowskiej Agnieszka Kaszuba, skacząc w bardzo trudnych warunkach wraca ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski z Bielska-Białej. W młodszych kategoriach w Sztumie podczas Mistrzostwa Okręgu U12, U14 i Festiwalu dla U16, przywozimy 4 medale: Złoto Konrada Złocha U14, Złoto Juli Torlińskiej U14 oraz Złoto Barbary Bieleckiej w kategorii U12 , srebrny medal dla Weroniki Aleksiak w kategorii U14.

Dodatkowo tytuł najlepszej zawodniczki i statuetkę otrzymała Katarzyna Czoska.

Z Mistrzostw Okręgu U12 i U14 z Redy, gdzie odbywał się także wojewódzki Festiwal Sztafet, przywozimy złoty medal w sztafecie 4×100 (Czoska, Plewka, Andrzejczyk, Starzyńska-Orłowska) oraz dwa medale w skoku w dal – oba brązowe  Barbary Bieleckiej oraz Konrada Złocha.

Szczegółowe zestawienie wyników w raz z zaznaczeniem bardzo wysokich miejsce i rekordów życiowych. Adnotacja PB-W oznacza wynik osiągnięty niestety przy zbyt wysokim wietrze. Miejmy nadzieje, że dalsza część sezonu będzie równie udana.

Klasyfikacja

02.06.2021 – AWFiS Gdańsk – II Rzut Ligi Młodzików (IV Miejsce w klasyfikacji generalnej po 2 rzutach)

  • Małkowski Roch – 100m – 15.31s – PB
  • Złoch Konrad – skok o tyczce – 3.00m – SB
  • Graczyk Paweł – skok o tyczce – 2.50m – PB
  • Jank Adam – 300m ppł – 42.65s – PB
  • Złoch Aleksander – 300m ppł – 45.03s – PB
  • 4×100(Roch Małkowski , Złoch Aleksander, Graczyk Paweł, Adam Jank) – 53.97s – SB
  • Czoska Katarzyna – 100m – 13.90s – PB
  • Starzyńska-Orłowska Aleksandra – 80m ppł – 12.47s – PB
  • Plewka Julia – 80m ppł – 13.77s – PB
  • Rybicka Daria – 80m ppł – 14.48s – PB
  • Suska Marika – 80m ppł – 15.49s – PB
  • Jankowska Olga- 80m ppł – 15.80s
  • Aleksiak Antonina – skok wzwyż – 1.25m – SB
  • Leszega Zuzanna – skok w dal – 4.46m – PB
  • Andrzejczyk Natalia – 300m ppł – 49.74s – PB
  • 4x100m K – (Czoska Katarzyna, Leszega Zuzanna, Andrzejczyk Natalia, Starzyńska-Orłowska Aleksandra) 52.08s
  • 4x100m K (Jankowska Olga, Rybicka Daria, Suska Marika, Plewka Julia) – 56.s SB
  • Julia Torlińska – skok o tyczce U14- 3.35m – PB – Najlepszy wynik w historii skoku o tyczce U14
  • Skolasińska Olga – 100m – 12.95
  • Małkowska Helena – 100m 13.74s – PB

30.05.2021 – Sztum – Mistrzostwa Okręgu U12 i U14 w skoku o tyczce, Wieloboje (3 3-1-0 medale)

  • Złoch Konrad – skok o tyczce U14 – 2.80m – SB – I Miejsce
  • Torlińska Julia – skok o tyczce U14 – 3.20m = PB – I Miejsce
  • Aleksiak Weronika – skok o tyczce U14 – 2.30 – PB – II Miejsce
  • Bielecka Barbara – skok o tyczce U12 – 2.50m – PB – I miejsce
  • Czoska Katarzyna – skok o tycze U16 – 2.30m – PB – I Miejsce – najlepsza zawodniczka wśród młodziczek
  • Plewka Julia – skok o tyczce U16 – 2.20 – PB – II Miejsce
  • Aleksiak Antonina – skok o tyczce u16 – 2.10 – PB – III Miejsce
  • Suska Marika – skok o tyczce U16 – PB – IV Miejsce

29.05.2021 – GOS Gdańsk – Miting Kwalifikacyjny U20 U 18

  • Piotrowski Olaf – 100m – 12.40s
  • Gaffke Bruno – 100m – 12.66s – PB
  • Porzucek Aleksander – 12.87s – PB
  • Gaffke Bruno – 110m ppł – 16.37s – PB
  • Porzucek Aleksander – 110m ppł – 17.96s – PB
  • Kowalski Wojciech – pchnięcie kulą – 9.52m –
  • Żmich Jakub – skok o tyczce – 3.70m
  • Skolasińska Olga – 200m – 26.33 – PB-W
  • Małkowska Helena – 200m – 28.08 – PB
  • Skolasińska Olga – 100m ppł – 14.99s – PB-W
  • Małkowska Helena – 100m ppł – 17.91 – W
  • Kaszuba Agnieszka – skok o tyczce – 3.80m
  • Torlińska Julia – skok o tyczce – 3.20m – PB

23.05.2021 – Słupsk – Mistrzostwa Okręgu U20 i U18 (8 Medali – 2-3-3)

  • Piotrowski Olaf – 100m el. – 12.03s – PB
  • Piotrowski Olaf – 100m Finał – 12.12s – VII Miejsce
  • Piotrowski Olaf – 110m ppł – 16.04PB-W – I miejsce
  • Gaffke Bruno – 110m ppł – 16.12 PB –W – II miejsce
  • Porzucek Aleksander – 110m ppł – 18.49s – IV Miejsce
  • Porzucek Aleksander – 400m ppł – 64.10 – PB – II miejsce
  • Gaffke Bruno – 400m ppł – 64.76 – PB – III Miejsce
  • Ragan Jakub – pchnięcie kulą – 11.82m – IV Miejsce
  • Wojciech Kowalski – pchnięcie kulą – 9.20m – VI miejsce
  • Żmich Jakub – skok o tyczce – 4.00m – III Miejsce
  • Olga Skolasińska – 100m el. – 12.95 – SB
  • Olga Skolasińska – 100m finał – 12.77s PB-W – II miejsce
  • Olga Skolasińska – 100m ppł – 15.12 – I miejsce
  • Helena Małkowska – 100m ppł – 17.33s – PB – III Miejsce
  • Małkowska Helena – 400m ppł – 75.93 – PB – V Miejsce

22.05.2021 – Bielsko-Biala – Akademickie Mistrzostwa Polski (1 medal)

  • Agnieszka Kaszuba – skok o tyczce – 3.75m – I miejsce

19.05.2021 – Reda Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego U12, U14 2021(3 medale 1-0-2)

Wojewódzki Festiwal Sztafet U 16, U 18, U 20

  • Złoch Konrad – 60m – 8.65s – PB
  • Gaffke Goran – 60m – 9.58s – PB
  • Pawlak Olaf – 60m – 10.55s – PB
  • 4x100m U16 M(Roch Małkowski, Aleksander Złoch, Paweł Graczyk, Adam Jank) – 55.21s – SB IV Miejsce
  • Złoch Konrad – skok w dal U14 – 4.67m – PB – III Miejsce
  • Gaffke Goran – skok w dal U14 – 3.66m – PB
  • Pawlak Olaf – skok w dal U14 – 3.50m – PB
  • Bielecka Barbara – 60m el. U12 – 9.54s – PB
  • Rybicka Alicja – 60m el. U12 – 9.76s – PB
  • Torlińska Julia – 60m el. U14 – 9.04s – SB
  • Piotrowska Anna – 60m el. U14 – 9.56s – PB
  • Niemczyk Maja – 60m el. U14- 9.76s – PB
  • Aleksiak Weronika – 60m el. U14 – 8.97s – PB
  • Bielecka Barbara – skok w dal u12 – 3.95m – PB – III Miejsce
  • Rybicka Alicja – skok w dal u12 – 3.63m – PB – IX Miejsce
  • Weronika Aleksiak – skok w dal U14 – 4.25m – PB – XIII Miejsce
  • Sarnowska Agata – skok w dal u14 – 4.13m – PB
  • Torlińska Julia – skok w dal U14 – 4.11m – SB
  • Piotrowska Anna – skok w dal U14 – 3.92m – PB
  • Niemczyk Maja – skok w dal U14- 3.52m – PB
  • Sarnowska Agata – 300m U14 – 48.95s – PB – IX Miejsce
  • 4x100m U 14 K – (Piotrowska Anna, Sarnowska Agata , Weronika Aleksiak, Torlińska Julia) 58.02 PB – IV miejsce
  • 4x100m U16 K – (Czoska Katarzyna, Julita Plewka, Natalia Andrzejczyk, Aleksandra Starzyńska-Orłowska) 53.29s – PB – I Miejsce
  • 4x100m U16 – K – (Aleksiak Antonina, Olga Jankowska, Suska Marika, Daria Rybicka) – 58.00s – PB – IV Miejsce
(Tomasz Kaszuba)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%