Zamknij
REKLAMA

Niebawem IRONMAN #wGdyni [ZDJĘCIA]

20:58, 31.07.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. materiały promocyjne Sport Evolution, organizatora wydarzenia
Skomentuj
REKLAMA

Już za tydzień w Gdyni odbędzie się wielkie święto triathlonu. Przed nami 10. edycja Enea IRONMAN Gdynia, czyli triathlonowej rywalizacji z udziałem najlepszych zawodników na świecie. W tym roku impreza rozpocznie się nietypowo, bo już 5 sierpnia, nocnym biegiem na dystansie 5 km.

W pierwszy weekend sierpnia Gdynia stanie się triathlonową stolicą kraju. Wszystko za sprawą zawodów pod szyldem IRONMAN. Po raz 10. największe gwiazdy na świecie oraz najlepsi polscy zawodnicy przyjadą nad Morze Bałtyckie.

Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów IRONMAN organizowanych w Polsce jest „Rok Marzycieli”. Organizatorzy zawodów chcą w ten sposób przekazać, że za każdym wielkim osiągnięciem na początku stoi zawsze marzenie. „Rok Marzycieli” ma też inspirować do podjęcia wyzwania, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN. Ta droga zaczyna się od marzenia, które następnie staje się celem, a w końcu – rzeczywistością.

W trakcie sportowego weekendu odwiedzić będzie można triathlonowe miasteczko zlokalizowane na plaży Śródmieście w Gdyni. Na zawodników, kibiców oraz turystów czekać będzie „Strefa Rodzinna Enei” z mnóstwem gier i zabaw oraz „Strefa Edukacyjna dla dzieci” przygotowana przez Port Gdynia. Warto będzie też zajrzeć do Strefy Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje nowinki sportowe, nie tylko ze świata triathlonistów.

Abbott Night Run

W piątek, 5 sierpnia, po zapadnięciu zmroku organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w specjalnym nocnym biegu na 5 kilometrów. Rywalizacja ma zwrócić uwagę na bardzo ważny problem, jakim jest fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu i potrzebuje bezpiecznego, taniego źródła światła, zasilanego energią słoneczną. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz latarkę czołową, która będzie jednocześnie symbolem problemu dostępności prądu na świecie.

Start do biegu nastąpi z al. Jana Pawła II, a trasa będzie wiodła skwerem Kościuszki, ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego i bulwarem Nadmorskim. Meta zlokalizowana będzie na plaży Śródmieście.

Ograniczenia w ruchu kołowym

W związku z organizacją biegu 5 sierpnia w godzinach 21:30–23:30 nastąpi zamknięcie ulic: Karola Olgierda Borcharda, Armii Krajowej, Świętojańskiej i al. Marsz. Piłsudskiego.

Kids Aquathlon Gdynia

W sobotę, 6 sierpnia, dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali Kids Aquathlon Gdynia, czyli zawody dla sportowców w wieku od 5 do 15 lat, którzy swoich sił próbować będą na dystansach biegowych i pływackich dostosowanych do swojego wieku.

Sprint Triathlon Gdynia, Sztafety Sprint Triathlon Gdynia

Tego samego dnia, osoby początkujące lub te, które preferują ściganie na krótkich dystansach, będą mogły wystartować w sprincie. W sobotniej rywalizacji można będzie wystartować indywidualnie lub zebrać znajomych i dystans sprinterski pokonać w trzyosobowej sztafecie. Trasa składać się będzie z pływania na odcinku 0,75 km, jazdy na rowerze na 20 km trasie oraz biegu na 5 km.

Ograniczenia w ruchu kołowym

W związku z organizacją zawodów 6 sierpnia w godzinach 7:30 – 12:00 zamknięte zostaną następujące odcinki dróg w Gdyni: skwer Kościuszki, ul. Świętojańska, ul. inż. Tadeusza Wendy, ul. Chrzanowskiego, ul. Polska (jezdnia południowa bez wjazdu na Rondo Karlskorona oraz przejazd na jezdnię północną na wysokości ul. Celnej), ul. Janka Wiśniewskiego (jezdnia północna, nawrót przed Estakadą oraz jezdnia południowa), ul. Jana z Kolna, plac Kaszubski.

Enea IRONMAN Gdynia, IRONMAN 70.3

Drugi raz w historii naszego kraju, uczestnicy Enea IRONMAN Gdynia, będą mieli okazji wziąć udział w legendarnych i najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych na pełnym dystansie IRONMAN. Na śmiałków, którzy pokonają własne słabości i w ciągu zaledwie 16. godzin, przepłyną 3,8 km, przejadą na rowerze 180 km, by na koniec przebiec jeszcze maraton czyli 42,2 km, czekać będzie spektakularny finisz na plaży Śródmieście w Gdyni oraz okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”. Start do tego wymagającego dystansu nastąpi o godzinie 6:00.W ramach święta triathlonu w Gdyni, oprócz rywalizacji na pełnym dystansie IRONMAN, zawodnicy tradycyjnie będą mogli wystartować w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Na dystansie „połówki” swoją rywalizację będą też mieli zawodnicy PRO. W tegorocznym wyścigu nie zabraknie utytułowanych zawodniczek i zawodników ze ścisłej światowej czołówki. Szyki zagranicznym gwiazdom postarają się zepsuć najlepsi polscy triathloniści.Warto przybyć na plażę oraz bulwar i zobaczyć start zawodów, który należy do najbardziej spektakularnych momentów całych zawodów.

Ograniczenia w ruchu kołowym

W związku z wyścigiem w niedzielę, 7 sierpnia zamknięte zostaną następujące ulice:

  • 5:30–22:30: skwer Kościuszki, ul. 10 lutego, Władysława IV, al. Zwycięstwa,
  • 5:30–12.00: ul. Stryjska, ul. Łużycka, ul Małokacka, ul. Chwarznieńska, ul. Wiczlińska,
  • 6:00–16.00: ul. Marszewska, ul. Chylońska, ul. Wejherowska,
  • 10:00–16.00: ul. Jałowcowa, ul. Jaskółcza, ul. Kartuska,
  • 7:00–14.30: ul. Kielnieńska, ul. Partyzantów Koleczkowskich, ul. Oliwska,
  • 7:00–14.30: ul. Strażacka, ul. Gryfa Pomorskiego, ul. Czeczewska, ul. Gdańska, ul. Kielnieńska, ul. Szemudzka, ul. Gdyńska, ul. Kartuska, ul. Szemudzka, ul. Księdza Wincentego Tomaszewskiego.
  • 7:30–15.30: ul. Wejherowska, DW 224, ul. Wejherowska, ul. Pomorska,
  • 7:30–15:30: DW 218 do Koleczkowa,
  • 10:30–16.30: ul. Morska, estakada Eugeniusza Kwiatkowskiego (jeden pas w kierunku Obwodnicy Trójmiasta), ul. Janka Wiśniewskiego (jeden pas kontra ruch), ul. Polska (kontra ruch na wysokości ul. Celnej oraz dalej zgodnie z ruchem), ul. Bernarda Chrzanowskiego, ul. Tadeusza Wendy, ul. Portowa, pl. Kaszubski, ul. Świętojańska, skwer Kościuszki.

Skwer Kościuszki będzie zamknięty w dniach 3–8.08.2022 roku od ulicy Waszyngtona. Możliwość wjazdu dla najemców możliwa będzie jedynie na podstawie przepustek dostępnych u ochrony.Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

(hs za: UM Gdyni/fot. materiały promocyjne Sport Evolution, organizatora wydarzenia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%