Zamknij
REKLAMA

Pomorski Bieg Walki o Pamięć. Juliusz Kalinowski z Lubichowa i Anna Serkowska z Kartuz najlepszymi biegaczami [ZDJĘCIA]

07.57, 21.09.2022 Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Tradycyjnie Biegiem Inki w Lubichowie (pow. starogardzki) zakończyła się kolejna edycja Pomorskich Biegów Walki o Pamięć.

Na terenie kompleksu sportowego w Lubichowie tłumnie pojawili się biegacze, zarówno ci biorący udział w Biegu Inki na 10 km, jak i najmłodsi, którzy wystartowali w biegu dziecięcym.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Brygada Inki”, Stowarzyszenie Prawy Starogard oraz współorganizator – gospodarz Urząd Gminy Lubichowo byli przygotowani na dużą frekwencję. Na uczestników czekały puchary i medale.

Rusłan Pechnikov z Odessy (Ukraina) był najszybszym zawodnikiem Biegu "Inki" w Lubichowie.

Wyniki – Bieg „Inki”

Lubichowo – dystans 10 km.

Kat. OPEN mężczyźni

1 miejsce – Rusłan Pechnikov, Odessa czas-37:57

2 miejsce – Leszek Czaja, Starogard Gdański

3 miejsce – Dominik Szamocki, Śliwice

Kat. OPEN kobiety

1 miejsce – Kamila Grzonka, Bytonia czas-42:52

2 miejsce – Małgorzata Drzycimska, Gdańsk

3 miejsce – Żaneta Krużycka, Gdynia

Mężczyźni

Kategoria wiekowa do 29 roku życia

1 miejsce – Tomasz Kryzel, Człuchów

2 miejsce – Marcin Sarnowski, Osiek

3 miejsce – Paweł Sokół, Zduny

Kategoria wiekowa 30-39

1 miejsce – Rusłan Pechnikov, Odessa

2 miejsce – Piotr Michałowski, Przechlewo

3 miejsce – Paweł Lang, Gdańsk

Kategoria wiekowa 40-49

1 miejsce – Leszek Czaja, Starogard Gdański

2 miejsce – Dominik Szamocki, Śliwice

3 miejsce – Juliusz Kalinowski, Lubichowo

Kategoria wiekowa 50-59

1 miejsce – Henryk Glaza, Osieczna

2 miejsce – Bogdan Czaja, Osieczna

3 miejsce – Kazimierz Zawadzki, Błotnia

Kategoria wiekowa 60+

1 miejsce – Stanisław Wnuk, Wielki Klincz

2 miejsce – Benedykt Król, Werblinia

3 miejsce – Eugeniusz Orlikowski, Gdynia

Kobiety

Kategoria wiekowa do 29 roku życia

1 miejsce – Iga Czapiewska, Pelplin

2 miejsce – Karolina Malinowska, Gniew

Kategoria wiekowa 30-39

1 miejsce – Kamila Grzonka, Bytonia

2 miejsce – Żaneta Krużycka, Gdynia

3 miejsce – Magdalena Labon, Koteże

Kategoria wiekowa 40-49

1 miejsce – Małgorzata Drzycimska, Gdańsk

2 miejsce – Anna Serkowska, Kartuzy

3 miejsce – Lucyna Czechanowska, Tczew

Kategoria wiekowa 50-59

1 miejsce – Wiesława Klejna, Zblewo

2 miejsce – Jolanta Chojnacka, Pelplin

3 miejsce – Marzena Gornowicz, Klonówka

Kategoria wiekowa 60+

1 miejsce – Krystyna Barton, Przechlewo

Był to ostatni bieg tegorocznej edycji. Przypomnijmy, że wcześniejsze biegi odbywały się w Czarnem (Stalag II B Hammerstein), Piaśnicy (zamordowani przez Niemców w Lesie Piaśnickim), Krępie Kaszubskiej (marsz śmieci więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof) i Helu (poległych obrońców Helu). Ideą całego cyklu jest uczczenie ofiar II wojny światowej i zbrodni okresu stalinowskiego.

W Lubichowie bieg poświęcono Danucie Siedzikównie Ince, sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady AK zamordowanej przez komunistyczne władze PRL 28 sierpnia 1946 w Gdańsku.

- Dziękujemy za Patronat Sportowy Michałowi Kowalskiemu Dyrektorowi Ośrodka Olimpijskiego COS Cetniewo oraz za prezenty dla najlepszych zawodników. Dziękujemy również naszym Patronom Honorowym: Kacprowi Płażyńskiemu – Posłowi na Sejm RP, Piotrowi Müllerowi – Posłowi na Sejm RP i Małgorzacie Zwiercan – Komendantowi Głównemu OHP - mówi Mariusz Birosz, organizator biegu.

W Lubichowie dokonano także podsumowania całej piątki biegów z tegorocznej edycji.

Klasyfikacja Generalna po pięciu biegach.

(do klasyfikacji brane są wyniki 4 biegów – 40 km)

Mężczyźni

1 miejsce – Juliusz Kalinowski, Lubichowo – czas 2godz.46min.02sek

2 miejsce – Tomasz Majkowski, Skórcz – czas 2godz.48min.46sek

3 miejsce – Maciej Reimus, Skórcz – czas 2 godz.52min.41sek

Kobiety

1 miejsce – Anna Serkowska, Kartuzy – czas 3godz.11min.15sek.

2 miejsce – Beata Dubiela, Skórcz – czas 3godz.20min.58sek.

3 miejsce – Żaneta Krużycka, Gdynia – czas 3godz.51min.14sek

- Szczególne gratulacje ślemy 13 zawodnikom, którzy wzięli udział w pięciu lub czterech biegach i tym samym są ujęci w klasyfikacji generalnej Pomorskiego Biegu "Walki o Pamięć". Jesteście Wielcy! - mówił Birosz prezentując biegaczy, którzy w tym roku nie opuścili żadnego biegu.

Oto szczęśliwa 13 wyróżnionych zawodników:

- Anna Serkowska - Kartuzy

- Beata Dubiela - Skórcz

- Żaneta Krużycka - Gdynia

- Juliusz Kalinowski - Lubichowo

- Tomasz Majkowski - Skórcz

- Maciej Reimus - Skórcz

- Benedykt Król - Werblinia

- Jerzy Raszeja - Kranek

- Mateusz Zaworski - Starogard Gdański

- Krzysztof Sławski - Bytów

- Andrzej Górnowicz - Chojnice

- Paweł Modzelewski - Czarne

- Sebastian Kucharczyk - Starogard Gdański.

Wbiegających na metę witali również goście, m.in. Wójt Gminy Lubichowo - Andrzej Toczek, który zgotował ucztę dla zaproszonych gości, organizatorów oraz zawodników; Radny Powiatu Starogardzkiego - Piotr Szubarczyk; Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława - Stefan Kukowski; Przewodniczący Rady Gminy Lubichowo - Juliusz Kalinowski.

Sponsorami wydarzenie byli:

- PZU Fundacja

- LOTTO

- Fundacja ENERGA

- Fundacja LOTOS

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%