Zamknij
REKLAMA

Open House Gdynia. Tym razem pod hasłem "Miasto i Muzyka"

00:25, 22.09.2020 | hs za: Open House Gdynia/foto Wojtek Rojek
Skomentuj
REKLAMA

Maciek Polak na ORP Błyskawica, pierwszy dom w Gdyni, duet LASY w lesie, Joanna Duda i Karolina Antkowiak w mieszkaniu, pradolina Redy i Chylonki, „Piekiełko” i sekretne historie opowiadane w zakamarkach miasta. Zbliża się wyjątkowa, szósta edycja festiwalu architektury Open House Gdynia.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26-27 września pod hasłem „Miasto i Muzyka”, a zainauguruje go już w piątek zwiedzanie i set DJski w jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat – osiedlu Portova. Muzyce poświęcona jest cała edycja – zabrzmi między innymi w mieszkaniach, kawiarni Uboga Krewna, na scenie w Kolibkach, w leśnym ogrodzie botanicznym czy Muszli Koncertowej. Organizatorzy zapraszają też do Klubu Desdemona na dwa spotkania poświęcone muzyce. Historię gdyńskiej oraz seattle'owskiej stylistyki grunge przybliży Joanna Bogusławska, a o gdyńskich formacjach z lat 80-tych XX wieku, znanych jako Gdyńska Scena Alternatywna opowie Michał Miegoń – muzyk, animator i kurator festiwalu Open House Gdynia.

Tradycją festiwalu jest wizyta w mieszkaniu Diany Lenart – założycielki gdyńskiej i gdańskiej edycji międzynarodowego festiwalu. W tym roku oprócz rozmów i zielonej herbaty na gości czeka muzyczna niespodzianka – DJski set zagra Joanna Duda i Karolina Antkowiakelektroniczny duet Crewkrulowe.

W jednej z bocznych uliczek dzielnicy Kamienna Góra z okazji Open House Gdynia w kawiarnianym ogródku Ubogiej Krewnej wystąpi Michał Gos – wybitny trójmiejski perkusista związany ze sceną yassową i rockową. Niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień perkusyjnych, przełamujący kanony tradycyjnej gry na instrumencie.

W Kolibkach odbędzie się giełda płytowa nawiązująca do początków gdyńskiego Blues Clubu, chwilę po niej na scenie letniej wystąpi wybitny gitarzysta Tomek Kruk.

Wydarzenie przeniesie się na chwilę do lasu, a dokładnie do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo. Pośród gęstych zarośli i bajkowych wręcz pejzaży wystąpią dwie najbardziej leśne formacje w Trójmieście – weterani sceny alternatywnej i dubowej drewnofromlas i elektroniczny duet LASY.

Inauguracja festiwalu zaplanowana została już w piątek na osiedlu Portova, gdzie zagra Tomek Hoax - kurator festiwali muzycznych, producent i wydawca. Tego dnia inwestycja trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, mecenasa festiwalu, będzie pokazana także jako jedna z lokalizacji. Uczestnicy festiwalu będą mieli szansę zobaczyć hol główny, patio, strefę klubową oraz fitness.

Rezerwacje do wybranych lokalizacji startują w sobotę, 19 września o 12:00.

Wszystkie lokalizacje są prezentowane na stronie www.ohgdynia.org i to na tej stronie dokonać będzie można rezerwacji.

sobota:

  • Mieszkanie Diany - Joanna Duda i Karolina Antkowiak
  • ORP Błyskawica - Maciek Polak 
  • Uboga Krewna - Michał Gos  
  • Scena Blues Clubu - Tomek Kruk i giełda płytowa
  • Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni – koncert „The Spongers Live”

niedziela:

  • ArchiLAB - Kreft/Babyszka/Bożek
  • Muszla Koncertowa – chór Razzle Dazzle
  • Święta Góra - Joanna Gostkowska-Białek
  • Ogród Zimowy - Bartosz Boro Borowski pod szyldem B3-33

Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdynia.

Mecenasem Festiwalu jest trójmiejski deweloper Invest Komfort.

(hs za: Open House Gdynia/foto Wojtek Rojek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA