Zamknij
REKLAMA

"To ja zadzwonię do administracji i spytam się co chcecie"

20:53, 14.11.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku szkolnym nie odbędzie się konkurs profilaktyczny "Krótkie Formy Filmowe" organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Gdyni.

"W tym roku nasz konkurs "Krótkie Formy Filmowe", który skierowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych, średnich, świetlic socjoterapetycznych oraz ognisk wychowawczych - niestety nie odbył się z uwagi na panującą pandemię COVID. Nie oznacza, to jednak, że uczestnicy, którzy zgłosili się jeszcze na początku roku 2020 nie nakręcili swoich materiałów." - informuje Komenda Miejska Policji.

Młodzież bardzo poważnie podchodzi do tego konkursu, o czym świadczą zgłoszenia z poprzednich lat. Przegląd filmów był zawsze otwarty dla publiczności. Corocznie odbywała się również gala podsumowująca prace młodych gdynian.

"Oczywiście każda z grup biorących udział w konkursie, może zachować swój materiał i wystartować z nim w przyszłym roku - trzymamy kciuki aby udało się konkurs zrealizować w 2021 roku." dodają Policjanci.

Wśród tegorocznych zgłoszeń nie mogło zabraknąć młodych filmowców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdyni. Działający w placówce Tymczasowy Zespół Filmowy nakręcił swój film konkursowy, w oparciu o bardzo trudny temat - oszustwa osób starszych i podesłało go do  Komendy ze zgodą na publikację. Dobra robota!

"Życzymy sobie, by w Gdyni było jak najwięcej przezornych seniorów, jak ten z dalszej części filmu co dzwoni do wnuczki lub sprawdza od razu u źródła wizytę niezapowiedzianych gości. - apelują gdyńscy Policjanci. - Pamiętajcie, aby uświadamiać swoich bliskich i uczulać ich na techniki jakie stosują oszuści by tylko "osiągnąć zysk" kosztem innych."

Film "Dziadek"

 

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA