Zamknij
REKLAMA

Chór Uniwersytetu Morskiego ponownie wystąpi z Bocellim

23:19, 04.08.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. facebook.com/chor.umgdynia
Skomentuj
REKLAMA

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego po raz kolejny zaśpiewa u boku Andrei Bocellego. Artyści z Gdyni ciężko pracują i przygotowują się do tego występu. Koncert słynnego tenora odbędzie się 19 sierpnia na PGE Narodowym.

Po raz pierwszy wystąpili z nim w styczniu 2019 roku. Teraz znowu staną obok niego na scenie. Chórzyści Uniwersytetu Morskiego w Gdyni ponownie znaleźli się wśród artystów, którzy zagrają i zaśpiewają z Andreą Bocellim podczas jego koncertu w Polsce.

Słynny tenor wystąpi 19 sierpnia w Warszawie. Występ u boku włoskiego śpiewaka to duże wyróżnienie dla artystów z gdyńskiej uczelni. Dlatego ciężko pracują, ćwiczą i przygotowują się do koncertu. 

– Przed nami intensywny sierpień. Dużo pracy, nauka nowych utworów, szlifowanie, dopracowywanie, składanie w całość. Próba goni próbę, ale satysfakcja gwarantowana. 19 sierpnia występujemy na PGE Narodowym w Warszawie u boku Adrei Bocellego. To dla nas zaszczyt – czytamy na facebookowym profilu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego.

Podczas koncertu na scenie pojawią się także inni artyści z Polski i zagranicy, których Bocelli zaprosił do udziału w wydarzeniu. Będą to m.in.: włoska sopranistka Francesca Maionchi, ukraińska skrzypaczka Anastasiya Petryshak czy Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

O chórze

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego istnieje od 20 lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów. W marcu br. włączył się w pomoc Ukrainie i zorganizował charytatywny koncert oratoryjny. W 2018 roku zespół zdobył złoty dyplom na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” i zajął drugie miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż. Wywalczył także srebrny dyplom w kategorii „Chóry mieszane” na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Musica in Urbe” w Bydgoszczy. W 2016 roku otrzymał srebrny dyplom w kategorii „Muzyka ludowa i muzyka sakralna” na Międzynarodowym Festiwalu Canco Mediterrania w Barcelonie.

W 2013 roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Chóry kameralne” na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Eišiškės. Natomiast w 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Pomorskim Festiwalu Pieśni Pasyjnych oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta na tym samym festiwalu.

Utwory w wykonaniu chórzystów z Uniwersytetu Morskiego znalazły się także w ścieżce dźwiękowej do komedii romantycznej „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego, którą aktualnie można oglądać w kinach.

W repertuarze chóru znajdują się utwory reprezentujące różne epoki – od średniowiecza po współczesność, od małych form acappella po dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami śpiewacy regularnie uświetniają wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe oraz uroczystości kościelne i akademickie.

(hs za: UM Gdyni/fot. facebook.com/chor.umgdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%