Zamknij
REKLAMA

III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Z Gdyni do Mazowsza

18.28, 30.10.2022 hs za: Gdynia Rodzinna Aktualizacja: 18.33, 30.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. 9.01.2023 r od godziny 9.00 w Gdyńskim Centrum Kultury – Konsulat Kultury odbędzie się I etap przesłuchań konkursowych. Uczestnicy startują w 4 kategoriach wiekowych, zwycięzcy pierwszego etapu mierzyć się będą na szczeblu wojewódzkim (termin i miejsce zostaną podane później).

Laureaci II etapu (wojewódzkiego) zaproszeni zostaną do siedziby Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach, gdzie zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu, których usłyszymy i obejrzymy podczas Koncertu Galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

REPERTUAR

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie utworów z repertuaru PZLPiT „Mazowsze”. Każdy z uczestników konkursu zobowiązany jest do przygotowania dwóch utworów. Należy wybrać jeden utwór z grupy A i jeden twór z grupy B:

Grupa A:

A tu jest Warszawa

Co ja myślę

Cyraneczka

Kawaliry

Kondziołecka

Przepióreczka

To i hola

Trudno

Warszawski dzień

Wyszłabym za dziada

Grupa B:

Bandoska

Gęś wodą

Jurgów

Kujawiak

Kusoki świętokrzyskie

Laura i Filon

Polonez żywiecki

Świniorz

Szyszki

W olszynie

Nuty dostępne są na stronie: mazowsze.waw.pl

PRZESŁUCHANIA

Podczas  występu konkursowego uczestnik będzie miał za zadanie wykonanie jednego z przygotowanych utworów (kompozycja zostanie wybrana przez jury spośród dwóch przygotowanych przez uczestnika). Jeśli komisja konkursowa uzna za stosowne, uczestnik może zostać poproszony o zaprezentowanie drugiej z przygotowanych kompozycji. Dopuszczalne są wykonania a capella, a także z towarzyszeniem akompaniatora albo zespołu. Dozwolone jest również wykonanie utworu z podkładem odtworzonym z nośnika. Informacje dotyczące akompaniamentu oraz potrzebnego nagłośnienia uczestnik zobowiązany jest podać na karcie zgłoszeniowej.

KATEGORIE WIEKOWE:

I Kategoria wiekowa: 8–13 lat

II Kategoria wiekowa: 14–19 lat

III Kategoria wiekowa: 20–25 lat

IV Kategoria wiekowa: 26+ lat

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie im. S. Jopka zgłaszają się wyłącznie online za pomocą formularza na stronie https://mazowsze.waw.pl/etap-i gdzie wybierają miejsce i przypisaną do niego datę przesłuchań, wybierają utwory, które zaprezentują, wskazują sposób ich wykonania (a capella, akompaniament, podkład). Wypełniona karta trafia do organizatora oraz koordynatora regionalnego, który pilotuje przebieg I etapu.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 4 stycznia 2023 r.

Każde przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.NAGRODY:Zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi:

I Nagroda – 10 000 zł

II Nagroda – 7 000 zł

III Nagroda – 5 000 zł

Nagrody finansowe zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej, zostaną przyznane podczas finału, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Organizator przewiduje również przyznanie Nagrody Publiczności w wysokości 5 000 zł.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie organizatora – przejdź do strony www.

(hs za: Gdynia Rodzinna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%