Zamknij
REKLAMA

Marysia ma Rysia - spektakl online

Marysia ma Rysia - spektakl online
  • czwartek  listopada, 12:00
  • 27.11.2020
  • Konsulat Kultury/on line
Zapraszamy na pokazy online spektaklu „Marysia ma Rysia”. W listopadowy i grudniowy weekend zaprezentujemy Wam nową realizację, gwarantując tym samym znakomity obraz i dźwięk.

Na spektakle zapraszamy:


27.11.2020, piątek, godz. 12-17:59
28.11.2020, sobota, godz. 12-17:59
29.11.2020, niedziela, godz. 12-17:59
4.12.2020, piątek, godz. 12-17:59
5.12.2020, sobota, godz. 12-17:59
6.12.2020, niedziela, godz. 12-17:59


Bilety już w sprzedaży!

Zakupiony bilet uprawnia do obejrzenia spektaklu w wybrany dzień od godz. 12:00 do 17:59. Mamy nadzieję, że dzięki temu ułatwimy Wam wspólne, rodzinne oglądanie.

Dedykowany link do spektaklu otrzymacie drogą mailową w momencie zakupu biletu. Pamiętajcie, że będzie on aktywny tylko w wybranym przez Was terminie. UWAGA: jeżeli nie możesz znaleźć maila z linkiem w skrzynce odbiorczej, sprawdź również spam.

Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale… prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać – a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?

Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (a szczególnie dla dzieci w wieku 3+). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką – złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi… glonojada.

Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.

Czy Marysia spełni wreszcie swoje marzenie i zostanie właścicielką rybki, ale złotej? Czy Rysiowi uda się wrócić do sklepu akwarystycznego? Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to czego pragną nie jest tym, czego potrzebują?

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce „Jesteśmy jagódki”.

Nagroda Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla Agnieszki Płoszajskiej za reżyserię spektaklu „Marysia ma Rysia”.

Preferencje wiekowe: 3 do 99

REALIZATORZY

Autor: Emil Płoszajski

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska

Muzyka: Ignacy Wiśniewski

Kostiumy i scenografia: Aleksandra Harasimowicz

Ruch sceniczny (konsultacje): Michał Cyran

OBSADA

Marysia: Julia Ostaszewska

Glonojad: Bartłomiej Sudak / Łukasz Walczak

Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka: Justyna Kacprzycka

Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka: Mateusz Deskiewicz

PREMIERA 27.04.2019

 

(hs za: Konsulat Kultury)

styczeń 2021


21.01 czwartek
STYCZEŃ w Muzeum Miasta Gdyni
22.01 piątek
Teatr Muzyczny powita nowy rok online
23.01 sobota
Teatr Muzyczny powita nowy rok online
24.01 niedziela
Teatr Muzyczny powita nowy rok online
26.01 wtorek
STYCZEŃ w Muzeum Miasta Gdyni