Zamknij
REKLAMA

wtorek, 18.02, godz. 18:00

Klub Filmowy

Bilety: 12 zł

W piątek - 14 lutego 2020, Klub Filmowy wznowił regularne projekcje w Muzeum Emigracji w Gdyni.
Nowy sezon działalności kina otworzą seanse takich tytułów jak "1917" w reżyserii Sama Mendesa, nominowany do Oscara w aż 11 kategoriach, pełen ciepła komediodramat "Sokół z masłem orzechowym" oraz "Kłamstewko" z - nagrodzoną Złotym Globem dla Najlepszej aktorki, Awkwafiną w roli głównej. W drugiej połowie miesiąca odbędzie się także wydarzenie specjalne Oscar Nominated Short Films 2020 - jedyny w Trójmieście pokaz filmów krótkometrażowych, które w tym roku były nominowane do Oscara.

W lutym polecamy:

1917

14-19 lutego, godz. 18:00

22-26 lutego, godz. 20:00

bilety: 12 zł → dostępne: Interticket.pl, CultureBox Gdynia

reżyseria: Sam Mendes
występują: Colin Firth, Bennedict Cumberbatch,

Richard Madden, Mark Strong
szczegóły: dramat/wojenny, USA, 2019, 119 min.

Wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Sam Mendes, zdobywca Oscara za “American Beauty”, reżyser dwóch Bondów ("Skyfall", "Spectre"), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę. Dwaj brytyjscy szeregowcy – Schofield i Perry, u schyłku I Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda. Film „1917” zdobył m.in. Złoty Glob w dwóch kategoriach – Najlepszy dramat i Najlepszy reżyser, a także siedem nagród BAFTA. Był nominowany do Oscara w aż dziesięciu kategoriach, z czego otrzymał statuetki za Najlepsze efekty specjalne, Najlepszy dźwięk i Najlepsze zdjęcia.

Opis i materiały dystrybutora Monolith

 

Kłamstewko

22-26 lutego, godz. 18:00

bilety: 12 zł → dostępne: Interticket.pl, CultureBox Gdynia

reżyseria: Lulu Wang
występują: Awkwafina, Zhao Shuzhen,

Tzi Ma, Diana Lin
szczegóły: dramat/komedia, Chiny/USA,

2019, 98 min.

Jeden z najlepszych filmów roku – 99% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. W jednej z głównych ról, nagrodzoną Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki, rewelacyjna Awkwafina. „Kłamstewko” to pełna wdzięku, humoru i wzruszeń komedia z rodzinną tajemnicą w tle. Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Rodzina Billi decyduje się jednak zataić przed staruszką informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń babci.

Opis i materiały dystrybutora M2Films

 

Sokół z masłem orzechowym

14-19 lutego, godz. 20:15

bilety: 12 zł → dostępne: Interticket.pl, CultureBox Gdynia

reżyseria: Tyler Nilson, Michael Schwartz
występują: Shia LaBeouf, Dakota Johnson,

Zack Gottsagen
szczegóły: komediodramat, USA, 2020, 97 min.

Shia LaBeouf, Dakota Johnson i Zack Gottsagen w czarującej komedii, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków. „Sokół z masłem orzechowym” to pełna śmiechu i ciepła wzruszająca opowieść. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera - drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który - wbrew wszystkiemu i wszystkim, decyduje się mu pomóc. Bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Opis i materiały dystrybutora Monolith

Klub Filmowy jest finansowany z budżetu Miasta Gdynia


niedziela31 maja

poniedziałek1 czerwca

wtorek2 czerwca

czwartek4 czerwca

sobota6 czerwca

niedziela7 czerwca

poniedziałek8 czerwca

sobota13 czerwca

niedziela14 czerwca

poniedziałek15 czerwca

sobota20 czerwca

poniedziałek22 czerwca

wtorek23 czerwca

czwartek25 czerwca

piątek26 czerwca

sobota4 lipca

sobota18 lipca

piątek24 lipca