Zamknij
REKLAMA

środa, 11.03, godz. 20:00

Gdyńskie Centrum Filmowe

Bilety: wg cennika

Polecamy Państwu nową edycję spotkań i rozmów o sztuce życia, inspirowanych kinem dokumentalnym. „Filmoterapia z Sensem” w lutym, marcu i kwietniu to trzy wieczorne seanse w Gdyńskim Centrum Filmowym, a po nich spotkania z ciekawymi gośćmi.

Najbliższe odbędzie się już 19 lutego. O tym, gdzie leżą granice naszej intymności i jak zmienia się seksualność w czasach internetu, porozmawiamy po pokazie filmu „Ewa nie chce spać”. Naszym gościem będzie psycholog i specjalista w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego, Bartosz Karcz.

Dwudziestoparoletnia bohaterka filmu „Ewa nie chce spać” to modelowa współczesna osobowość medialna. Odkąd skończyła 14 lat, dzieli się swoim życiem w sieci. W obecności kamery czuje się bardzo swobodnie. Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministką, modelką, kochającą dziewczyną. Jej życie przypomina wieczny spektakl. Film zaś jest jak osobisty pamiętnik, który jednak nie stawia widza w niewygodnej pozycji podglądacza: Eva nie ma przecież nic do ukrycia.

Seans w środę, 19 lutego 2020 roku, o godzinie 20.00.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on-line na www.gcf.org.pl.

„Ewa nie chce spać”
tytuł oryginalny: Searching Eva
reżyseria: Pia Hellenthal
Niemcy 2019

Gość spotkania: Bartosz Karcz

Absolwent psychologii na sopockim Wydziale SWPS. Ukończył roczne studium podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Prowadzi kursy z psychologii rozwoju człowieka, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej i z pracy empirycznej oraz prowadzi warsztaty i wykłady w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi, prowadząc szkolenia z zakresu komunikacji, rozwoju seksualnego człowieka.

Punktem wyjścia do dyskusji w ramach cyklu „Filmoterapia z Sensem” są filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Głównym celem cyklu jest pokazanie, jak można wykorzystywać film jako narzędzie do rozmowy o własnych emocjach.


Kolejne spotkania z cyklu „Filmoterapia z Sensem”:

Środa, 11 marca 2020 , godzina 20

· Film: „3100: biegnij i medytuj”

· Po seansie spotkanie z psychologiem, Aleksandrą Zienowicz-Wielebską

Środa, 15 kwietnia 2020 , godzina 20.00

· Film: „Kraina miodu”

· Po seansie spotkanie z psychologiem, Danutą Rocławską

Spotkania prowadzi Magdalena Jacoń.


wtorek26 maja

środa27 maja

czwartek28 maja

piątek29 maja

sobota30 maja

niedziela31 maja

poniedziałek1 czerwca

wtorek2 czerwca

czwartek4 czerwca

sobota6 czerwca

niedziela7 czerwca

poniedziałek8 czerwca

sobota13 czerwca

niedziela14 czerwca

poniedziałek15 czerwca

sobota20 czerwca

poniedziałek22 czerwca

wtorek23 czerwca

czwartek25 czerwca

piątek26 czerwca

sobota4 lipca

sobota18 lipca

piątek24 lipca