Zamknij

poniedziałek, 01.06, godz. 08:00

Od 1.06.2020 do 1.06.2020

Gdynia

Bilety: wstęp wolny

Gdynia rodzinna zaprasza trzysta chętnych rodzin do udziału w niezwykłej, zdystansowanej zabawie artystycznej pt. „Ubierz słupka czyli akcja na Dzień Dziecka".

"To jest nie lada wyzwanie dla nas wszystkich - spędzić fantastyczny, kolorowy i wesoły Dzień Dziecka zachowując dystans i jednocześnie prawo do radości i zabawy z tej okazji. Poszukujemy rodzin, które chcą z nami wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólnie z okazji Dnia Dziecka ubierzemy słupki z placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej. Wierzę, że młodzi gdynianie wymyślą fantastyczne ubranka, a miasto tego dnia, czyli 1 czerwca będzie prawdziwie wesołym miasteczkiem." - do akcji plenerowej zaprasza Beata Szadziul, z Gdyni Rodzinnej.

Zasady są proste:
• Zgłaszacie się do projektu - przez formularz na evenea.pl - poszukujemy 300 rodzin!
https://app.evenea.pl/event/ubierzslupka/
• Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Nie mogą też zostać na słupkach plamy i ślady naszego szaleństwa
• W domach projektujecie ubranka dla słupka. Projekty graficzne przesyłacie do nas na adres [email protected] - to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.
• Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego macie na to aż 13 dni!
• Nadajecie słupkowi imię! To bardzo ważne zadanie.
• 31 maja – w niedzielę – macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na 1 czerwca czyli Dzień Dziecka!

Na Facebook/GdyniaRodzinna będziemy na bieżąco publikować inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Zamieścimy także filmik jak wykonać przykładowe ubranko. Zainspirujemy i podpowiemy. Wsparciem merytorycznymi opieką artystyczną nad projektantami zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura.

A pierwszego czerwca, w Dzień Dziecka, ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie – kolorowo i wesoło. Czyli tak jak chcemy, żeby wyglądało nasze miasto - zwłaszcza w Dzień Dziecka. Dzięki temu gdynianie idący do pracy uśmiechną się od ucha do ucha, bez względu na wiek. Dzieci pójdą na spacer i zrobią fantastyczne zdjęcia ubranym w najróżniejsze stroje słupkom. Ten dzień ma szansę dzięki Wam być wesołym świętem w Gdyni.

To nie lada niespodzianka! Szyjemy dla słupków ubranka!

(hs za: Gdynia Rodzinna)


sobota, 11 lipca 2020

niedziela, 12 lipca 2020