Zamknij
REKLAMA

Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni!

Sierpień w Muzeum Miasta Gdyni!
  • czwartek  sierpnia, 18:00
  • 11.08.2020
  • Muzeum Miasta Gdyni

W sierpniu Muzeum Miasta Gdyni kontynuuje zmienianie przestrzeni przed wejściem do instytucji. Stare donice zmieniają swój kolor. Pojawiają się nowe rośliny, których kompozycja zaczyna przypominać mini-ogród. Wspólnymi siłami, wspierani przez mieszkańców, budujemy od podstaw nowe miejsce relaksu, które daje nam nadzieję, że warto jest spotkać się, aby porozmawiać… o historii miasta z morza i marzeń.

Tak jak w poprzednim miesiącu, również w sierpniu, w każdy wtorek o godzinie 18:00, Ośrodek Edukacji zaprasza na cykl spacerów online poświęcony gdyńskim obiektom – rzeźbom w architektonicznych detalach. Cyfrowe spacery Muzeum Miasta Gdyni inspirują do zgłębienie historii miasta oraz rodzinnych wypraw w nieznane!

Od 22 sierpnia wracamy z Dostępną sobotą, tym razem wirtualnie. Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego, zaprasza osoby niesłyszące na cykl wyjątkowych wydarzeń. Będziemy przyglądać się pozornie przeciętym obiektom architektonicznym, które zaskakiwać nas będą wykończeniem, intrygującym detalem oraz szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię.

Sierpień to ostatnia taka okazja, aby odwiedzić gdyńską odsłonę wystawy Gdynia – Tel Awiw. Serdecznie zapraszamy również na zbliżającą się ku końcowy wystawę Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX Wieku w obiektywie Romana Morawskiego. Obie wystawy już niebawem zastąpią kolejne, m.in. siódma wystawa z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci, której otwarcie zaplanowane jest na 19 września 2020 r.

Więcej informacji na stronie  https://www.muzeumgdynia.pl/.

SIPERPIEŃ 2020

3 VIII 2020 – godz. 11:00 – Muzea wychodzą na spacer – rodzinny spacer. Współpraca: Muzeum Emigracji w Gdyni

3 VIII 2020 – godz. 18:00 – Soundedit prezentuje: Kim jest producent muzyczny. Współpraca: Gdyńskie Centrum Filmowe

4 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Rybie klamki – spacer online

11 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Z lwowskim szykiem – krótko o kamienicy W. Budynia – spacer online

18 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Patrz pod nogi. O posadzce na klatce schodowej

22 VIII 2020 – godz. 18:00 – Dostępna sobota – spacer online w języku migowym

28 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Witomino cz. II (widok subiektywny) – spacer online

29 VIII 2020 – godz. 18:00 – Dostępna sobota – spacer online w języku migowym

30 VIII 2020 – godz. 18:00 – Muzea wychodzą na spacer – rodzinny spacer. Współpraca: Muzeum Emigracji w Gdyni.

 

3 VIII 2020 – godz. 11:00 – Muzea wychodzą na spacer – rodzinny spacer. Współpraca: Muzeum Emigracji w Gdyni

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1246754622383327/

Miejsce: na schodach przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni

Zapisy: [email protected], szczegóły w opisie wydarzenia

Bilety: bezpłatne

W te wakacje Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji łączą siły! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat, do wspólnej zabawy. Zagadki, które rozwiążemy w trakcie dwóch spacerów, doprowadzą nas do znanych gdyńskich miejsc. Niczego więcej nie możemy Wam zdradzić, zabierzcie ze sobą wodę, wygodne buty i koniecznie dobry humor!

Kiedy? Widzimy się w niedzielę 02.08.2020 o godzinie 11:00.

Gdzie? Spotkamy się na schodach przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni.

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym [email protected], w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia dziecka, wieku oraz numeru telefonu do rodzica/opiekuna, który będzie uczestniczył w spacerze. Wydarzenie jest bezpłatne.Informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas spaceru:

1. Wszelkie materiały, które otrzymają uczestnicy, poddane są dezynfekcji.

2. Prosimy o korzystanie wyłącznie z materiałów przygotowanych dla danego uczestnika.

3. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odstępów między uczestnikami, którzy nie są ze sobą spokrewnieni.

4. Przypominamy o konieczności regularnej dezynfekcji rąk.

5. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek lub przyłbic.

6. W celu zachowania bezpieczeństwa, osoba prowadząca spotkanie została wyposażona w przyłbicę.

7. Ze względów bezpieczeństwa ograniczyliśmy w tym roku liczbę uczestników.

Z tego powodu prosimy, aby jedno dziecko uczestniczyło w warsztatach z maksymalnie jednym opiekunem.

 

3 VIII 2020 – godz. 18:00 – Soundedit prezentuje: Kim jest producent muzyczny. Współpraca: Gdyńskie Centrum Filmowe

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/622438305071860/

Miejsce: w Sali Kinowej Gdyńskiego Centrum Filmowego

Zapisy: Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: [email protected], tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8:00-15:00).

Bilety: bezpłatneSoundedit prezentuje – Rozmowy o dobrym brzmieniu

Miasto Gdynia wraz Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak powstaje muzyka w obecnych czasach. Podczas spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty.Bohaterami pierwszego spotkania będą: Daniel Lanois i Brian Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również przyjaciele, artyści i współpracownicy.

Obydwaj zostali uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym świecie.

Projekcja odbędzie się w Sali Kinowej Gdyńskiego Centrum Filmowego, w poniedziałek 3 Sierpnia o godz. 18.00.Wyświetlony zostanie film o Danielu Lanois, pt.: „Here Is What Is”. To dokument, w którym artysta prezentuje swoje metody pracy oraz sposób, w jaki podchodzi do procesu tworzenia.Po projekcji widzowie wezmą udział w panelu pt.: „Kim jest producent muzyczny?”.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, a poprowadzi je Piotr Metz.O tym, jaką rolę we współczesnym przemyśle muzycznym pełni producent muzyczny opowiedzą: Leszek Biolik - muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, również wyróżniony „Człowiekiem ze Złotym Uchem” oraz Maciej Werk - założycieli założyciek zespołu HEDONE, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, ale przede wszystkim pomysłodawcai dyrektor Festiwalu Soundedit.Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: [email protected], tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8:00-15:00).

Zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce przygotowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 2.06.2020 r., uczestnicy wydarzeń kulturalnych mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w środki ochrony osobistej, tj. maseczki bądź przyłbice (pkt. 3 b). I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Zapraszamy do Gdyni!

 

4 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Rybie klamki – spacer online

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2687091254909801/

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: bezpłatne

Z bliska – cykl o obiektach i miejscach.Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze.Są ważnym elementem herbu, podstawowym składnikiem wielu lokalnych potraw, gwiazdami Akwarium Gdyńskiego. Ryby są nieodłącznie związane z miejskim krajobrazem. W lipcu mieliśmy okazję spojrzeć z bliska na rzeźbę z dwoma łososiami, która znajduję się na Bulwarze Nadmorskim. Tym razem Olga Lewandowska z Ośrodka Edukacji skupi się na rybich dekoracjach znajdujących się w gdyńskich kościołach. Zobaczymy rybie klamki, marynistyczne sufity i inne ciekawe detale!

 

11 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Z lwowskim szykiem – krótko o kamienicy W. Budynia – spacer online

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/325650635120090/

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: bezpłatne

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze. Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza wszystkich miłośników architektury na krótkie opowiadanie o kamienicy przy ulicy Świętojańskiej 9. Białe miasto, modernistyczna Gdynia, szybkie miasto Gdynia, nowoczesna architektura… To tylko niektóre z określeń, których używano wobec architektury modernistycznej Gdyni. Warto się jednak zastanowić w jakim stylu budowano Śródmieście jeśli nie w modernistycznym.Tym razem bierzemy na warsztat ulicę Świętojańską oraz niepozorną kamienicę pod numerem 9, która skrywa niejedną tajemnicę.Zachęcamy do posłuchania przygotowanego przez pracowniczkę Muzeum Miasta Gdyni krótkiego materiału dotyczącego wyjątkowej gdyńskiej kamienicy.

 

18 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Patrz pod nogi. O posadzce na klatce schodowej

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1331660397030136/

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: bezpłatne

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze.Kolejne spotkanie z przepięknymi detalami na Działkach Leśnych. Tym razem udamy się do wnętrza kamienicy na ulicy Morskiej. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się znów położyć na przepięknej posadzce i opowiedzieć tym razem o klasycznym modernizmie.Uważajcie pod nogi! Tam kryją się skarby?

 

22 VIII 2020 – godz. 18:00 – Dostępna sobota – spacer online w języku migowym

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/293659085381319/

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: bezpłatne

Dostępna sobota w Muzeum Miasta Gdyni to dzień, w którym staramy się w sposób wyjątkowy gościć osoby z utrudnionym dostępem do kultury.Ośrodek edukacji Muzeum Miasta Gdyni oraz Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego, zapraszają osoby niesłyszące na cykl letnich spacerów online w Polskim Języku Migowym. Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Zapraszamy Państwa do wspólnych odwiedzin !!!

 

28 VIII 2020 – godz. 18:00 – Z bliska: Witomino cz. II (widok subiektywny) – spacer online

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/649778095663297/

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: bezpłatne

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska.W sierpniowe popołudnie zapraszamy Państwa do dalszej wędrówki po jednej z najstarszych dzielnic Gdyni: Witominie. O tej młodo wyglądającej dzielnicy, a powstałej już w średniowieczu opowiedzą jej mieszkańcy. Serdecznie zapraszamy!Pierwsza decyzja związana z zabudową Witomina zapadła na początku lat trzydziestych. Na nowe osiedle przeznaczono 4 ha gruntu w okolicy ulic: Długiej, Wąskiej, Polnej i Granicznej. W pierwszym rzędzie mieli je zasiedlić mieszkańcy dzikiej osady zwanej Chińską Dzielnicą, istniejącej w okolicy portu gdyńskiego. Po dokonaniu parcelacji miasto przekazało grunty Towarzystwu Budowy Osiedli. W taki sposób powstał m.in. ciąg domków bliźniaczych przy ul. Granicznej. Niewielka część z nich zachowała się do dziś. W latach 60. ubiegłego wieku rozpoczęła się intensywna rozbudowa Witomina przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Bałtyk”. Trwała ona do lat 80. Powstało, m.in wiele wieżowców i bloków czteropiętrowych. Jedni je kochają, inni wolą o nich nie pamiętać. Jedno jest pewne, nikt nie pozostaje wobec niech obojętny. Zapraszamy na subiektywny spacer online.

 

29 VIII 2020 – godz. 18:00 – Dostępna sobota – spacer online w języku migowym

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2630278627220986/

Miejsce: wydarzenie online

Bilety: bezpłatne

Dostępna sobota w Muzeum Miasta Gdyni to dzień, w którym staramy się w sposób wyjątkowy gościć osoby z utrudnionym dostępem do kultury.Ośrodek edukacji Muzeum Miasta Gdyni oraz Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego, zapraszają osoby niesłyszące na cykl letnich spacerów online w Polskim Języku Migowym. Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Zapraszamy Państwa do wspólnych odwiedzin.

 

30 VIII 2020 – godz. 18:00 – Muzea wychodzą na spacer – rodzinny spacer. Współpraca: Muzeum Emigracji w Gdyni

Strona internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/769002813836633/

Miejsce: wydarzenie online

Zapisy: [email protected], szczegóły w opisie wydarzenia

Bilety: bezpłatne

W te wakacje Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji łączą siły! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat, do wspólnej zabawy. Zagadki, które rozwiążemy w trakcie dwóch spacerów, doprowadzą nas do znanych gdyńskich miejsc. Niczego więcej nie możemy Wam zdradzić, zabierzcie ze sobą wodę, wygodne buty i koniecznie dobry humor!

Kiedy? Widzimy się w niedzielę 30.08.2020 o godzinie 11:00.

Gdzie? Spotkamy się na schodach przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni.

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym [email protected] , w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia dziecka, wieku oraz numeru telefonu do rodzica/opiekuna, który będzie uczestniczył w spacerze.Informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas spaceru:

1. Wszelkie materiały, które otrzymają uczestnicy, poddane są dezynfekcji.

2. Prosimy o korzystanie wyłącznie z materiałów przygotowanych dla danego uczestnika.

3. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odstępów między uczestnikami, którzy nie są ze sobą spokrewnieni.

4. Przypominamy o konieczności regularnej dezynfekcji rąk.

5. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek lub przyłbic.

6. W celu zachowania bezpieczeństwa, osoba prowadząca spotkanie została wyposażona w przyłbicę.

7. Ze względów bezpieczeństwa ograniczyliśmy w tym roku liczbę uczestników.

Z tego powodu prosimy, aby jedno dziecko uczestniczyło w warsztatach z maksymalnie jednym opiekunem.

(hs za: Muzeum Miasta Gdyni)

wrzesień 2020


4.09 piątek 31.01 niedziela
Carboland. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji

Carboland. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji

4 września 2020  - 31 stycznia 2021

Czytaj więcej
20.09 niedziela
Piknik Charytatywny dla Oleńki
24.09 czwartek
Magda Kubicka w programie "Love me Tinder"
25.09 piątek
Dary Ziemi 2020 - Gdynia Kolibki
25.09 piątek
8. Rekolekcje dla muzyków
25.09 piątek
Dezerter zagra w Uchu

Dezerter zagra w Uchu

25 września 2020 

Czytaj więcej
26.09 sobota
8. Rekolekcje dla muzyków
26.09 sobota 27.09 niedziela
Dary Ziemi 2020 - Gdynia Kolibki

Dary Ziemi 2020 - Gdynia Kolibki

26 września 2020  - 27 września 2020

Czytaj więcej