Zamknij
REKLAMA

Millennium Docs Against Gravity rusza 9 września

Millennium Docs Against Gravity rusza 9 września
  • czwartek  września, 11:00
  • 16.09.2020
  • Gdyńskie Centrum Filmowym

Otwarcie Festiwalu (zaproszenia i bilety): Pokaz filmu “Lekcja miłości” oraz spotkanie z reżyserkami: Kasią Mateją i Małgorzatą Goliszewską, producentką Anną Stylińską i bohaterkami filmu: Jolantą Janus i Leokadią Ogrodowczyk.

W języku polskim

Bohaterka filmu Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką – po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok: ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Lublin i od 2020 r. Poznań).

W wrześniu 2020 r. po raz siedemnasty zapraszamy widzów do filmowej podróży dookoła świata i w głąb siebie samych. 17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 4-18 września. Zapraszamy!

Z CZUŁOŚCI DO ŚWIATA

To hasło przewodnie festiwalu. W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Co roku stawiamy na różnorodność tematów, dlatego nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, psychologii, nauce, sporcie, sztuce, architekturze i modzie.

W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”. Prócz MDAG na liście znalazły się jedynie trzy inne festiwale z Europy: DokuFest w Kosowie, Glasgow Short Film Festival oraz festiwal Skábmagovat w fińskim Inari. Pozostałe 21 festiwali odbywa się w USA lub Kanadzie.

Pokazy odbywają się w Gdyńskim Centrum Filmowym

Repertuar: https://mdag.pl/17/pl/Gdynia/calendar/show/2020-09-09

wrzesień 2020


4.09 piątek 31.01 niedziela
Carboland. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji

Carboland. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji

4 września 2020  - 31 stycznia 2021

Czytaj więcej
18.09 piątek
WRZESIEŃ w Muzeum Miasta Gdyni
19.09 sobota
Umówiłem się z nią na 10-tą
20.09 niedziela
Piknik Charytatywny dla Oleńki