Zamknij
REKLAMA

Za nami XXIV Wielki Przejazd Rowerowy 2022

17:24, 14.06.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Karol Stańczak
Skomentuj
REKLAMA

Fani dwóch kółek na pewno nie mogli się doczekać. 12 czerwca odbył się pierwszy po pandemii Wielki Przejazd Rowerowy. Wydarzenie to od lat integruje środowisko rowerzystów z całego Pomorza i promuje zrównoważoną mobilność.

To już XXIV edycja tego popularnego wydarzenia, które łączy amatorów dwóch kółek i zachęca do wyboru środków komunikacji przyjaznych środowisku i zdrowiu (dlatego trasę lub jej część można było pokonać też na hulajnodze, rolkach, longboardzie itp.).

Niewątpliwą atrakcją są też malownicze trasy peletonów wiodące przez niemal całe Kaszuby.

Od lat ważnym punktem na mapie Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest Gdynia. Do Peletonu Północnego (z Wejherowa do Sopotu) można było dołączyć przy skwerze Kościuszki ok. godz. 12.00.

Wyjazd ok. godz. 13.00 poprzedziła dyskusja o infrastrukturze rowerowej.

Po dyskusji i złapaniu oddechu uczestnicy odjechali w stronę Sopotu. Tam, na Sopockich Błoniach przy ul. Polnej, odbył się wielki finał imprezy.

Udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym był bezpłatny, jednak chcący wesprzeć organizację WPR mogli wziąć udział w zbiórce publicznej poprzez nabycie tzw. szprychówek (kart pamiątkowych WPR). Jak sama nazwa wskazuje, można je wpleść pomiędzy szprychy i przyozdobić rower, ale nie tylko. Posiadanie szprychówki uprawniało do udziału w losowaniu nagród, co było źródłem emocji nie tylko u najmłodszych uczestników.

Wielki Przejazdu Rowerowy zorganizowały: Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, Wejherowski Alarm Smogowy – Organizacja Ekologiczna i Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia im. Tomasza Milewskiego.

Szczegóły na stronie www.wpr2022.pl.

(hs za: UM Gdyni/fot. Karol Stańczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%