Zamknij
REKLAMA

Jak ryba w wodzie

18:52, 03.08.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Marcin Mielewski
Skomentuj
REKLAMA

Czy jest coś przyjemniejszego niż chłodna kąpiel w upalny dzień? Zapach morza i miękki piasek pod stopami. Kiedy pogoda nie dopisze lub kąpielisko opanują sinice, można też wybrać którąś z miejskich pływalni.

Miasto z plażą w centrum?

Luksus. Tym bardziej, że zarówno tutaj, jak i na 3 innych gdyńskich kąpieliskach: w Orłowie, Redłowie i na Babich Dołach o nasze bezpieczeństwo zadbają w sezonie ratownicy. Osłonięte wody zatoki, miękki piasek i roślinność osłaniająca plażę to niewątpliwe zalety położenia Gdyni.

Gdyńskie Centrum Sportu sprawuje pieczę nad kąpieliskami od 1998 roku i od tego czasu na gdyńskich strzeżonych plażach nie było żadnego przypadku utonięcia. Od tego sezonu gdyńskie plaże są jeszcze bezpieczniejsze. Nad zażywającymi kąpieli czuwają ratownicy wodni, a ponadto cztery miejskie kąpieliska wyposażono w ogólnodostępne boje ratownicze (tzw. pamelki). Mogą uratować komuś życie, kiedy ratownicy zakończą pracę.

Jednak aktywny wypoczynek nie kończy się nad morzem. Kiedy plaże stają się zatłoczone lub pogoda nie dopisuje, na pomoc przychodzą miejskie pływalnie w dzielnicach. Można tam skorzystać ze zniżek dla mieszkańców. 

Jeśli nie morze, to może miejska pływalnia?

Należy jednak pamiętać, że w wakacje zarządcy obiektów korzystają z nieobecności uczniów i robią przerwy technologiczne. To czas np. na bieżące naprawy i konserwację urządzeń basenowych. Dlatego warto sprawdzać godziny funkcjonowania pływalni na stronach internetowych. Pływalnia na Witominie przy Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Stawna 4/6) właśnie sierpień wybrała na przerwę technologiczną. 

W swoje progi po trwającej w lipcu przerwie technologicznej zaprasza natomiast pływalnia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (ul. Leopolda Staffa 10). Można z niej korzystać codziennie w godz. od 9.00 do 21.00. Pływalnia Chylonia przy Szkole Podstawowej nr 40 (ul. Gospodarska 1) zaprasza małych i dużych.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej. Cennik obowiązujący w tych obiektach jest taki sam. Z Kartą Mieszkańca bilet ulgowy kosztuje 10 zł za 45 minut pływania, dla dorosłych mieszkańców Gdyni – 15 zł.

Osoby nieposiadające karty za ulgowy zapłacą 12 zł, a normalny 18 zł.

Do tego są zniżki rodzinne w soboty i niedziele oraz możliwość zakupu karnetów. 

Najmniejsza pływalnia to ta przy Szkole Podstawowej nr 39 (ul. Unruga 88). Ta pływalnia otworzy się dopiero 15 września.

W sierpniu nieczynna jest również pływalnia kryta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (al. Jana Pawła II 3).

Szczegółowych informacji warto szukać na stronach pływalni, ponieważ zdarza się, że obiekty są rezerwowane bądź po prostu zamknięte z przyczyn technicznych. We wszystkich tych obiektach na bieżąco wykonywane są badania wody, wszystkie są również nadzorowane przez inspekcję sanitarną.

(hs za: UM Gdyni/fot. Marcin Mielewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%