Zamknij
REKLAMA

„Koniec obłędu, Dulkiewicz ustąp z Urzędu”. Narodowcy protestowali w Gdańsku

21.42, 18.10.2022 hs za: Łukasz Kosiorek/sekretarz RN Pomorskie Aktualizacja: 22.49, 18.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W  sobotę 15 października br. o godzinie 11 przed siedzibą Radą Miasta Gdańska rozpoczęła się manifestacja „Koniec obłędu, Dulkiewicz ustąp z Urzędu”, zorganizowana przez  pomorskie struktury Młodzież Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego.

Jak informują organizatorzy, pikieta miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec rządów Prezydent Aleksandry Dulkiewicz oraz ukazanie fatalnej polityki finansowej jej urzędników. Przemawiający Rafał Buca - Prezes Młodzieży Wszechpolskiej na Pomorzu zwrócił uwagę na  złe rozdysponowanie stypendiów dla studentów przez Urząd Miasta.

Wydarzenie zorganizowane przez pomorskich narodowców, według nich jest reakcją na sposób zarządzania Gdańskiem przez obecną ekipę z Aleksandrą Dulkiewicz, jako prezydentem na czele.

Rafał Duca dodatkowo przedstawił finansowanie przez miasto organizacji „Grupy Granica”, która wspiera nielegalną imigrację.

Marcin Malicki - prezes Ruchu Narodowego Gdańsk mówił o fanaberiach gdańskich włodarzy, finansowanych z budżetu miasta.

"W tym miejscu należy wymienić ponad 100 tys. zł na promowanie miasta na Tiktoku, ponad 100 tysięcy złotych na owce, 100 na pomoc gminie Mikołajów na stworzenie mobilnego punktu pomocy dla imigrantów z Polsko-Białoruskiej granicy oraz warsztaty finansowane z pieniędzy gdańszczan pt. "jak profesjonalnie drzeć ryja". - podkreślał.

"W tym samym czasie brakuje pieniędzy na remonty mieszkań komunalnych, które są w bardzo złym stanie technicznym." - dodał.

Na koniec zabrał głos Tomasz Chlasta były Radny Młodzieżowej Rady Miasta Gdańsk, który podsumował podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, które w coraz większym stopniu drenują kieszenie gdańszczan oraz studentów.

"Ponadto czarę goryczy przelał przetarg na dostawę energii elektrycznej dla Miasta, w którym nie zgłosił się ŻADEN dostawca. To wszystko pokazuje jak nieudolnych rządów prezydent Dulkiewicz jesteśmy świadkami." - eksponowali organizatorzy protestu.

Władze Gdańska mając mandat uzyskany podczas wyborów samorządowych realizują politykę zgodnie z własnym programem. Protesty są stałym elementem demokracji. Najważniejsze, by przyjęta narracja dawała efekt w postaci wygranych wyborów.

Sondaże i preferencje polityczne większości gdańszczan pokazują, że członkowie Ruchu Narodowego musieliby mocno się napracować, by zagrozić wyborczo ekipie A. Dulkiewicz.

(hs za: Łukasz Kosiorek/sekretarz RN Pomorskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

EwelinaEwelina

0 1

Chyba Rafał Buca, a nie "Duca".
Weźcie piszcie poprawnie "redaktorzy" 17:22, 19.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MaxMax

0 1

Redaktorzy na poziomie przedszkola, nie potrafią nazwiska poprawnie napisać mimo że wyżej napisali dobrze XDD 15:22, 20.10.2022


PierdowcyPierdowcy

1 0

Koledzy Burmistrza Żukowa od sprzątania. 💩 12:56, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LewakLewak

0 0

Faszystowskie wymoczki. 12:57, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%