Zamknij

Młodzi Chińczycy oskarżani o rozsiewanie koronawirusa

21:03, 09.02.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto geralt/pixabay.pl
REKLAMA
Skomentuj

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W stosunku do studentów pochodzących z Chin skierowano w dość arogancki sposób oskarżenia o rozsiewania koronawirusa.

Sprawę opisała na swoim FB i nagłośniła Windy Meng

„Byłam taka przygnębiona i smutna z powodu tego, co wydarzyło się zaledwie kilka godzin temu. Szłam z kolegami na zajęcia. Obok nas przechodziło trzech polskich studentów, przykryli nosy. Widząc to powiedziałam do nich, że "nie muszą tego robić, bo jesteśmy zdrowi ". Oni pokazali nam swoje środkowe palce i powiedzieli "pieprz się skurwysynu!" Byłam w szoku i jednocześnie byłam zła. Wiem, że teraz ludzie boją się koronawirusa, ale tak naprawdę, kiedy ktoś coś takiego robi i zachowuje się tak agresywnie, mam złamane serce.
Jestem tu w Polsce w Gdańsku na AWFiS od prawie 4 lat, jestem tak zakochana w tym kraju, w mieście i ludziach wokół mnie. A ci ludzie są dziwni, nie pokazują wsparcia, nie okazują sympatii. Nie jestem pewna czy będę miała odwagę kontynuować naukę w takiej sytuacji....
Próbowałam unikać przechodzenia przez tłumy, wstydzę się też, że w moim kraju pojawił się koronawirus i teraz cały świat się tego boi....
Jeszcze półtora roku i ukończę, a potem dziękuję Polsko, dziękuję Gdańsku, dziękuję AWFiS. Uczą mnie, żeby nie być tak otwartym sercem i uczą mnie, że nie każda osoba ma dobre serce.”

Sprawa trafiła do władz uczelni. Zajmuje się nią pełnomocnik rektora ds. internalizacji. Pod uwagę brane jest rozwiązanie polubowne. Zanim zapadną jakiekolwiek decyzje muszą odbyć się spotkania z poszkodowanymi i atakującymi. Jeśli nie uda się zawrzeć porozumienia, to polskich studentów może czekać nawet wykreślenie z listy studentów AWFiS.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który również zajął się sprawą poinformował, że złoży doniesienie do organów ścigania. Natomiast Prokuratura Rejonowa w Gdańsku bada sprawę pod kątem znieważenia na tle narodowości i pochodzenia etnicznego.


 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto geralt/pixabay.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone