Zamknij
REKLAMA

Eksperymenty na dzieciach w Kostkowie? Wójt chce zniszczyć dobrze działającą szkołę?

08:30, 07.05.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto RR ZSPwKostkowie/FB
Skomentuj
REKLAMA

Uderzanie w edukację to ostatnio domena wielu włodarzy. Dzieci to najsłabsza część społeczeństwa, która sama nie potrafi się bronić i wykorzystują to niekompetentni wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, którzy brak umiejętności zarządzania nadrabiają niszczeniem i likwidacjami.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w gminie Gniewino w powiecie wejherowskim, gdzie wójt zaplanował eksperymenty na dzieciach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kostkowie. Jego pomysły mocno zburzą dotychczasową szkolną egzystencję. Pomysły włodarza Gniewina pokazują, że nie ma on pojęcia o psychologii rozwojowej, dydaktyce i procesie edukacji dzieci.

Na usta mieszkańców ciśnie się bardzo wiele ostrych i pełnych goryczy słów. „Jak można być tak nieludzkim?” - zastanawia się jedna z mam. „Czego złego w dzieciństwie doznał wójt, skoro teraz mści się za to na dzieciach?” - dorzuca inna mama. „Cały ten pomysł z przewróceniem naszej szkoły, to jakieś leczenie kompleksów i niekompetencji. Taki człowiek nie powinien zarządzać gminą” - mówi tata ucznia klasy drugiej.

Wójt niszcząc szkołę w Kostkowie próbuje łatać budżet Gniewina. Nie dał sobie rady z pandemią i teraz na siłę wszędzie szuka pieniędzy. Pełne desperacji poszukiwanie pieniędzy przysłoniło mu interes społeczny i potrzeby mieszkańców.

Awantura, która rozpętał może się źle dla niego skończyć. Już słychać głosy o zwołaniu referendum. W gminie jest wiele innych drażliwych tematów, z których mieszkańcy są niezadowoleni. Może zatem dojść do połączenia sił przeciwników wójta i ruszy machina zbierania podpisów pod referendum go odwołującym.

Sprzymierzeńcem wójta Zbigniewa Walczaka nie jest również jego wiek, co niektórzy komentują jako główny powód antyludzkich zachowań i wyjmowanych z kapelusza pomysłów, które nie są konsultowane z mieszkańcami.

Dramaturgii całej sprawie dodaje fakt, że wymówienie złożyła dyrektor szkoły, która nie mogąc walczyć z absurdami płynącymi z gabinetu Walczaka wolała odejść niż uczestniczyć w eksperymentach na dzieciach.

W ramach „wójtowej” reformy szkoły w Kostkowie mają nastąpić takie zmiany:

1. Obniżenie etatu świetlicy szkolnej z 52 do 39 h tygodniowo (co z dziećmi pracujących rodziców?)

2. Obniżenie etatów pedagoga, psychologa i logopedy z 1 na pół etatu (koszmar).

3. Brak zgody na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze (to kto pomoże w zaległościach)

4. Brak zgody na kontynuację klasy sportowej w klasie 4a.

5. Połączenie klasy 7a i 8a w zajęciach sportowych.

6. Zwolnienie nauczyciela wychowania fizycznego.

7. Zwolnienie nauczyciela przedszkolaka (a i tak ich mało).

8. Zlikwidowanie pomocy nauczyciela i sprzątaczki.

9. Brak zgody na dwóch wicedyrektorów.

10. Etaty dyrektora i wicedyrektora mają nie mieć nadgodzin.

„Zmiany te uderza BARDZO w nasze dzieci, zwłaszcza tych co potrzebują szczególnego wsparcia.

Niestety pani Dyrektor złożyła wypowiedzenie. My, rodzice, musimy walczyć. Nie zostawmy tego.” - komentuje sprawę Rada Rodziców.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto RR ZSPwKostkowie/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

nie ma wyjścianie ma wyjścia

3 0

Kochani ludzie, ruszcie się tam, wójta za wszarz i na taczkę. Na co czekacie? Bierzcie sprawy w swoje ręce zanim rozkradnie wszystko i zniknie. Kasa jest tylko ten facet i jego banda świadomie niszczy co się da. To samo jest w Gdyni. Wójt jest dla was, a nie odwrotnie. 14:29, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak tamJak tam

3 1

A jak tam etat pani psycholożki i wicedyrektorki szkoły w Gniewinie, która jest również siostrą pani przewodniczącej rady gminy? Też będzie miała obcięty etat? 09:59, 08.05.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZawiedzionaZawiedziona

1 0

Ten człowiek to działa jak mafia i jest nie dotknięcia! Zasiedział się Zbychu, na tym stołku 🤷i nikt go nie ruszy, bo tu ręka, rękę myje. W tej Gminie to tylko układy i ukladziki. Wstyd! 12:54, 09.05.2021


MaikMaik

0 0

Odnogologopedoanijalucyja - pełen etat. Niektorzy jak u pana Boga za piecem przecież. 21:13, 22.05.2021


W szokuW szoku

4 1

Walczak i jego skarbniczka kochanka, razem ich CBA powinno wyprowadzić za te przekręty w kajdankach. Dziwie sie że jeszcze opozycja CBA nie wezwała, będą mieli co robić. 21:57, 09.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jozef z BazinJozef z Bazin

0 0

W Gniewinie jest tradycja nie szanowania nauczycieli pamietam sytuacje dwoch mlodych nauczycielek ktore zaczly pracowac w Gniewinie w roku 1968 dostaky mieszkanie w jednoizbowej bibliotece a na przeciw owczesnej szkoly stal budynek niezamieszkaly przeznaczony dla znajomych owczesnego sekretarza gminy czy wojta 03:19, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%