Zamknij
REKLAMA

Policjanci podsumowali akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

13:06, 14.05.2022 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z ruchu drogowego prowadzili w czwartek działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, głównie pieszych.

W czasie akcji promowali bezpieczne zasady wśród pieszych oraz informowali ich o podstawowych obowiązkach w trakcie poruszania się po drogach.

W czwartek, 12 maja gdyńscy policjanci wzięli udział w ogólnokrajowych działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych i na drogach. Celem realizowanych cyklicznie działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

Policjanci podczas prowadzonych działań nałożyli 9 mandatów karnych na pieszych oraz 7 razy zastosowali pouczenie.

Wykroczenia popełnione przez pieszych dotyczyły przekraczania jezdni w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

W trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatami 37 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli prędkość w rejonie przejścia dla pieszych, 7 kierowców za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, 3 za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim i 1 kierowcę za omijanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych.

Funkcjonariusze podkreślają, że podstawą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie przez jezdnię według trzech podstawowych zasad: zatrzymania się przed jezdnią, upewnienia się co do możliwości bezpiecznego wejścia na jezdnię i dopiero po wykonaniu tych czynności – przechodzenia przez jezdnię.

Apelując o ostrożność i rozwagę wobec pieszych, przypominają też kierowcom, że wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu – mogą zakończyć się poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.

Policjanci apelują więc o rozwagę i ostrożność na drodze.

Mając na uwadze bezpieczeństwo „niechronionych” i innych uczestników ruchu, mundurowi stanowczo reagowali i będą dalej reagować w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%