Zamknij
REKLAMA

Zaatakował w sklepie. Został schwytany przez mieszkańców. W pościgu brał udział radny Kuriata

13:37, 14.05.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Lęborka muszą być przygotowani na różne sytuacje, często stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia. Do takiego właśnie zdarzenia doszło 10 maja w sklepie warzywnych zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Monte Cassino.

I czy wiceburmistrz Szara nadal będzie kwestionować "trójkąt lęborski"?

We wtorek, 10 maja około godz 17:00 grupa przechodniów była świadkiem niecodziennego groźnego zdarzenia. W sklepie warzywnym przy  skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Monte Cassino odgrywały się sceny "miłosne" jak z jakiegoś brazylijskiego czy meksykańskiego "tasiemca" filmowego.

Dziwnie podekscytowany mężczyzna raz krzyczał, raz przepraszał i chciał całować.

Nagle rozległ się bardzo głośny dźwięk tłuczonego szkła.

Okazało się, że doszło do aktu wandalizmu. Dziwnie zachowujący się młody człowiek rozbił szklaną ladę w sklepie.

Zanim przechodnie zrozumieli co się stało sprawca wybiegł ze sklepu i pobiegł w kierunku dworca kolejowego. Szybka reakcja i decyzja kilku osób poskutkowała natychmiastowym pościgiem za sprawcą. Obywatelska reakcja odniosła pozytywny skutek. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji, udało się zatrzymać sprawcę.

Jednym z pierwszych, którzy ruszyli w pościg za 22 latkiem był Łukasz Kuriata, lęborski radny.

- Pan Karol, który razem ze mną biegł za sprawcą w trakcie pościgu zgubił kwotę 200 zł. Myślę, że to dobry moment aby, za taką pro obywatelską postawę, którą się wykazał odważny bohater z Lęborka Komendant Powiatowy Policji z Lęborka powinien przyznać nagrodę – podkreśla Kuriata.

O zagrożeniach w rejonie tych ulic pisaliśmy już wielokrotnie. Władze Lęborka udają jednak, że wszystko jest w porządku i nie ma problemu wzmożonego niebezpieczeństwa.

- Każda kwota, decyzja która sprzyja poprawie bezpieczeństwa w naszym mieście, gdzie jako radni mamy możliwość zwrócenia uwagi włodarzom. Rozwijajmy w dalszym ciągu sieć monitoringu miejskiego. Właśnie w takich przypadkach można łatwo odnaleźć sprawcę i surowo ukarać – dodaje radny Kuriata.

Wybił szybę w sklepie. Był poszukiwany. Został zatrzymany

Sprawca został zatrzymany przez mieszkańców i oddany w ręce Policji.

Dodatkowe 5 lat więzienia grożą 22-latkowi poszukiwanemu przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze ponad 800 dni.

Mężczyzna został ujęty w Lęborku przez świadka, który widział jak wybija szybę w ladzie jednego ze sklepów i ruszył za sprawcą. Do pościgu dołączył się funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Słupsku, który w czasie wolnym od służby zauważył tę sytuację. Sprawca został przekazany lęborskim mundurowym i trafił do policyjnej celi.

- We wtorek, 10 maja po godzinie 17:00 lęborscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu przez świadków młodego mężczyzny, który wybił szybę w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-letni lęborczanin wszedł do sklepu i kopniakiem wybił szybę w ladzie chłodniczej, powodując straty w wysokości około 1500 zł, a następnie uciekł – informuje asp. Marta Szałkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Świadek zdarzenia pobiegł za sprawcą i gdy go dogonił usiłował go obezwładnić. Szarpiących się mężczyzn zauważył przejeżdżający w pobliżu mł. asp. Piotr Wąsik, na co dzień wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku, który natychmiast zainterweniował nie dopuszczając do tego by sprawca się oddalił.

Policjanci przejęli próbującego się wyrywać mężczyznę i ustalili, że to 22-latek poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2,5 roku m.in. za przestępstwo rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i wkrótce został odkonwojowany do zakładu karnego.

Grozi mu kara 5 dodatkowych lat pozbawienia wolności.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%