Zamknij
REKLAMA

Słuchacze słupskiej Szkoły Policji na praktykach w Lęborku. Radny Kuriata apeluje

13:36, 15.05.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz za: Policja Lębork
Skomentuj
REKLAMA

Od poniedziałku na terenie powiatu lęborskiego trwają praktyki, które odbywają słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Młodzi adepci sztuki policyjnej, pod okiem swoich doświadczonych kolegów, uczą się jak w praktyce wykorzystać zdobytą w trakcie szkolenia wiedzę.

Więcej policjantów

Od początku tego tygodnia na drogach powiatu lęborskiego można zauważyć większą ilość policjantów. To patrole lęborskich funkcjonariuszy, którym towarzyszą słuchacze ze słupskiej Szkoły Policji. Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia podstawowego, gdy słuchacze dysponują wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do pełnienia służby. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania niedoświadczonych jeszcze funkcjonariuszy.

- Ład i porządek w mieście to priorytet, który jako obywatele oczekujemy od pełniących służb wykonujących swoje zadania. Od 9 maja jesteśmy świadkami jak słuchacze słupskiej Szkoły Policji odbywają praktyki na terenie Lęborka. Jest wiele aspektów, gdzie młodzi adepci służb mundurowych zdobywają swoje szlify. Jako rady chciałbym, aby po zakończonych działaniach podjęto stanowcze działania. Wiele działań można poprawić, wiele obszarów przestrzeni publicznej może funkcjonować lepiej. Liczę na to że ,,świeże'' spojrzenie na problemy, które występują w naszej gminie uda się wyeliminować. Co jest problemem? - zgłoszenie zdarzenia przestępstwa na komendzie Policji i oczekiwanie na podjęcia czynności przez mundurowych. W weekend czas oczekiwanie na spotkanie twarzą w twarz z policjantem, który ma zbadać sprawę i zebrać wstępne zeznania trwa od 40 minut do 1 godziny. Czy to jest normalne? - mówi Łukasz Kuriata, lęborski radny.

Młodzi się szkolą!

Słuchacze słupskiej Szkoły Policji pełnią służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, z policjantami służby patrolowo – interwencyjnej, ruchu drogowego i dzielnicowymi. Dzięki temu mają okazję poznać i doświadczyć specyfiki każdej z tych służb.

Starsi koledzy uczą ich jak pracować z ręcznym miernikiem prędkości, jak wypełniać druk mandatu, przeprowadzać kontrolę drogową czy interwencję domową.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w lęborskiej komendzie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji. Na zakończenie służby policjanci spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania.

Takie łączone służby lęborskich policjantów ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji planowane są z przerwami do połowy lipca br.

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Policja Lębork)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%