Zamknij
REKLAMA

Uwaga na fałszywych hydraulików i pracowników spółdzielni mieszkaniowych

22:08, 16.06.2022 | hs za: Policja Człuchów
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Człuchowa zostali wczoraj powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania starszej pani w Człuchowie. Kobieta wpuściła do domu kobietę i mężczyznę podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, którzy muszą dokonać sprawdzenia drożności kanalizacji.

Para „hydraulików” wzbudziła zaufanie starszej pani, angażując ją do czynności związanej ze sprawdzeniem drożności kanalizacji odwrócili jej uwagę i ukradli z domu 25 tys. zł.

Policjanci przestrzegają!

Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych osób, które pod pozorem sprzedaży różnych przedmiotów, podpisania ubezpieczenia lub napraw hydraulicznych, zaoferowania pomocy przy opiece, chcą nas oszukać i okraść.

Policjanci z Człuchowa pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy z domu starszej pani mieszkającej w Człuchowie.

Funkcjonariusze ustalili, że poniedziałek 13 czerwca około godziny 14.30 kobieta i mężczyzna, zapukali do drzwi starszej kobiety w bloku na os. Piastowskim w Człuchowie, mówiąc, że są pracownikami spółdzielni i muszą sprawdzić drożność kanalizacji. Para, mimo, że nie miała żadnych identyfikatorów wzbudziła zaufanie starszej pani.

Fałszywi „hydraulicy” zaangażowali właścicielkę mieszkania do czynności związanych ze sprawdzaniem drożności kanalizacji i odwracając jej uwagę od tego, co się dzieje w mieszkaniu ukradli z niego 25 tys. zł.

Opis fałszywych hydraulików

Mężczyzna wyglądał na około 30 lat na twarzy miał założona maseczkę, miał około 160- 70 cm wzrostu, włosy krótkie – ciemny blond, ciemne spodnie i ciemna bluzę, mówił po polsku.

Kobieta natomiast wyglądała na około 20-25 lat, 150 -160 cm wzrostu, średniej budowy ciała, włosy rozpuszczone do ramion w kolorze ciemny kasztan, miała na sobie ciemne spodnie i kapelusz w kolorze ciemno-beżowym. Kobieta mówiła po polsku, ale z wyraźnym akcentem romskim lub ukraińskim.

Policjanci apelują, aby nie wpuszczać do mieszkania ludzi, których nie znamy, szczególnie, jeśli w domu nie ma innych domowników. Nie dajmy się również nabrać na fałszywych agentów ubezpieczeniowych, hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów.

Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję.

Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów.

Prosimy wszystkie osoby, do których w Człuchowie i okolicy w dniu 13 czerwca tego roku, zapukała wspomniana para podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, a także wszystkich, którzy mogli widzieć wspomnianą parę w godzinach 14.00-15.00 w okolicach ulicy Średniej lub Długosza w Człuchowie, a szczególnie samochód, jakim mogli się poruszać, o kontakt z Policją w Człuchowie.

(hs za: Policja Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%