Zamknij
REKLAMA

Najmłodszych też kręci bezpieczeństwo nad wodą

23.08, 04.08.2022 hs za: UM Gdyni/fot. mat. pras. Komendy Miejskiej Policji w Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Zbliża się półmetek wakacji, a sprzyjająca aura sprawia, że chętnie wypoczywamy nad wodą. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” gdyńscy policjanci regularnie odwiedzają plaże, przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz rozdają dzieciom „bezpieczne opaski”.

Wczoraj akcja informacyjna odbyła się na plaży Orłowo, nad jednym z 4 strzeżonych gdyńskich kąpielisk.

Dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zawitali do Śródmieścia.

W godz. 10.00-13.00 w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej przy al. Jana Pawła II 13 funkcjonariusze promowali bezpiecznie przebywanie na terenach wodnych i przywodnych oraz zdrowy i aktywny tryb życia wśród wszystkich uczestników wypoczynku letniego.

O godz. 10.00 odbyły się warsztaty z resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób poszkodowanych wydobytych z wody prowadzone przez strażaków.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze rozdają dzieciom odblaskowe opaski, zawieszki i kamizelki. Wszystko po to, by od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo. To również moment na rozmowę z rodzicami i opiekunami. Wypracowanie właściwych wzorców może nawet uratować życie. Odpowiedzialność, szacunek, empatia, rozsądek, ale może przede wszystkim asertywność to słowa klucze nie tylko bezpiecznego plażowania.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, ale i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej informują o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku w wodzie i nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany jest do końca września 2022 r.

Na potrzeby działań opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne w postaci informatorów oraz plakatów konkursowych, które zostały przetłumaczone na język ukraiński.

Więcej o działaniach gdyńskiej policji w ramach kampanii tutaj oraz na fanpage'u KMP Gdynia.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

(hs za: UM Gdyni/fot. mat. pras. Komendy Miejskiej Policji w Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%