Zamknij
REKLAMA

Policjanci na plaży promowali bezpieczne zachowanie podczas wakacji

11.21, 09.08.2022 hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Dlatego w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie promowali na orłowskiej plaży bezpieczne zachowanie podczas wakacji.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Redłowie pełnili służbę na orłowskiej plaży. W ramach trwającej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi rozmawiali z turystami o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Zasady bezpiecznej kąpieli

Takie działania mają na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Policjanci promowali bezpieczne zabawy na plaży, zdrowy i aktywny tryb życia, a także konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przewodnik”.

Funkcjonariusze zwracali uwagę turystom na problem pozostawiania małych dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach podczas upałów.

Mundurowi w dalszym ciągu będą przypominać wszystkim wypoczywającym nad wodą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%