Zamknij

400 policjantów. Mandaty za lekceważące zachowania

10:57, 23.06.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Minął kolejny weekend czerwcowy, w trakcie którego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni. Pomimo wcześniejszych upomnień, dotyczących przestrzegania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie obyło się bez mandatów. Zniesienie niektórych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie oznacza, że możemy lekceważyć pozostałe nakazy.

W weekend policjanci garnizonu gdyńskiego wzmożyli działania i kontrolowali wszystkie miejsca, gdzie zazwyczaj grupują się mieszkańcy. Działania mundurowych dotyczyły przestrzegania obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Funkcjonariusze sprawdzali czy każdy przestrzega przepisów związanych z zachowaniem odległości od drugiej osoby i noszeniem maseczek ochronnych.
Pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, wciąż zdarzają się przypadki nie stosowania się do tego przepisu. Podczas ostatniego weekendu w działaniach udział wzięło 400 funkcjonariuszy. W trakcie akcji policjanci pouczyli 156 osób za niezasłanianie ust i nosa, a także za nie utrzymywanie należytej odległości od drugiej osoby. W 3 sytuacjach osoby zachowywały się w sposób lekceważący i mundurowi wystawili mandaty.

Gdyńscy policjanci patrolując ulice, za pośrednictwem nagłaśniających urządzeń, przekazywali jasne i czytelne komunikaty dotyczące zakazów.

Mundurowi każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców, czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Pomimo zniesienia części obostrzeń pamiętajmy, że wirus jest groźny i wciąż narażeni jesteśmy na chorobę covid-19. Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

ObserwatorObserwator

0 0

156 pouczonych osób bez maseczek przez weekend? To jakiś żart, wystarczy stanąć w Gdyni na bulwarze lub skwerze Kościuszki i mają tyle w 15 min. Na 400 policjantów 156 pouczonych, czyli jeden policjant pouczył ok. 2,6 człowieka. Rewelacyjny wynik! 19:11, 23.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz