Zamknij
REKLAMA

Policjanci apelują - zwolnij! Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed wypadkiem

23:57, 10.06.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Coraz lepsza aura powoduje, że wśród kierujących pojazdami zdarzają się tacy, którzy jadą z nadmierną prędkością, narażając siebie i innych na wypadek. Dlatego wczoraj funkcjonariusze z ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania. Celem akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości. Policjanci zwracali też uwagę na inne zachowania niezgodne z prawem.

Zbliża się sezon letni, a bardzo dobre warunki pogodowe zachęcają do podróżowania. Niestety nie każdy kierowca zachowuje rozsądek na drogach, dlatego wczoraj na gdyńskich ulicach trwały działania „Prędkość”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przez cały dzień prowadzili wzmożone kontrole. Wszystko po to, aby przypomnieć kierowcom o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości.

Podczas pracy mundurowi przeprowadzili 107 kontroli, z czego 69 dotyczyło przekroczenia prędkości. Wszyscy kierowcy, którzy zignorowali przepisy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W trakcie działań funkcjonariusze drogówki zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującemu, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Apelujemy do kierujących, aby zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%