Zamknij
REKLAMA

Nowy posterunek i funkcjonariusze. Wstąp do Straży Miejskiej

21:15, 14.09.2021 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze w tym roku jeden z posterunków Straży Miejskiej w Gdyni zmieni lokalizację i będzie się znajdować w centrum miasta. Ponadto poszukiwani są też nowi funkcjonariusze. Trwa nabór na stanowisko aplikanta.

Straż Miejska w Gdyni zyska nowy posterunek. Powstanie on na parterze budynku przy ul. Necla 15-17.

– Pod koniec lipca informowaliśmy o podpisaniu umowy z wykonawcą, a już teraz możemy powiedzieć, że ponad połowa prac za nami – zauważa Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Remont przebiega zgodnie z planem. Trwa montaż nowych instalacji elektrycznych i oświetleniowych. Wykonywane są też instalacje: centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjna. Ponadto pomieszczenia w budynku zostaną na nowo otynkowane oraz podzielone według potrzeb pracowników. Ostatnio etap prac będzie polegał na instalacji drewniano-aluminiowej stolarki drzwiowej.

– Chcemy, aby ta przestrzeń była przyjazna nie tylko pracowników, ale też mieszkańców, którzy będą odwiedzać nowy posterunek – dodaje Klajnert.

To znakomita wiadomość dla strażników miejskich z Gdyni. Także dla tych, którzy dopiero rozpoczną swoją przygodę ze służbą w tej formacji. Obecnie poszukiwani są bowiem kandydaci na stanowisko aplikanta.

– Praca strażnika miejskiego jest wielowymiarowa i ciekawa, ponieważ każdy dzień przynosi nam coś nowego. Służba mieszkańcom, pomoc zwierzętom czy dbanie o porządek – to tylko początek długiej listy zadań, która czeka na naszych funkcjonariuszy – mówi Andrzej Bień, komendant Straży Miejskiej w Gdyni.

– I choć czasami praca wymaga poświęceń, to daje wiele satysfakcji i poczucie spełnienia. Straż Miejska w Gdyni to sprawnie działający, dynamiczny i doświadczony zespół. Mamy nadzieję, że chętnych, aby do niego dołączyć, nie zabraknie – dodaje.

APLIKUJ

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%