Zamknij
REKLAMA

Dozór dla 17-latka za niezatrzymanie się do kontroli drogowej

15:00, 12.01.2022 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni Chwarznie podjęli pościg za kierującym pojazdem marki dacia, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący zatrzymał się przy leśnej drodze, wysiadł z samochodu wraz z pasażerem i zaczęli uciekać, ale mundurowi udaremnili im ucieczkę.

Okazało się, że pojazd prowadził 17-letni mieszkaniec Gdyni, wobec którego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Uciekający kierowca

Policjanci z Chwarzna podczas służby postanowili skontrolować osobową dacię, jednak kierujący nie zatrzymał się do kontroli, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi od razu podjęli pościg. W pewnym momencie dacia zatrzymała się przy drodze leśnej i wysiadło z niej dwóch mężczyzn, którzy rozbiegli się w przeciwległych kierunkach.

Po chwili stróże prawa zatrzymali pasażera, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Gdyni.

W związku z tym, że kierujący uciekł do lasu, ogłoszono alarm oraz zaangażowano do poszukiwań psa policyjnego. Funkcjonariusze idąc po śladach widocznych na śniegu wyszli z odcinka leśnego i zauważyli mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał do poszukiwanego.

Alkohol w wydychanym powietrzu

Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać, po czym schował się pod samochodem na jednym z osiedlowym parkingów. Mundurowi zatrzymali go i zbadali na zawartość alkoholu, miał 0,2 promila w wydychanym powietrzu.

Zatrzymanym okazał się 17-letni mieszkaniec Gdyni, który przyznał się do kierowania pojazdem. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że bał się zatrzymać do kontroli z uwagi na to, że wcześniej spożywał alkohol.

Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

"Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat." - informuje podkom. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%