Zamknij
REKLAMA

Popularność cateringu dietetycznego — dlaczego wciąż wzrasta?

15.13, 12.05.2022 materiał partnera Aktualizacja: 15.13, 12.05.2022

Od kilku lat w Polsce można zamawiać dietę pudełkową. To zestawy całodziennych posiłków, które opracowuje, gotuje i dowozi pod wskazany adres firma cateringowa. Dania przywożone są w pudełkach, stąd nazwa diety. Dieta pudełkowa szybko zaczęła się cieszyć się popularnością. Co więcej, liczba osób, które z niej korzystają, stale się zwiększa. Wszystko wskazuje więc na to, że dieta pudełkowa zagościła w naszym kraju na bardzo długo, przypuszczalnie już na zawsze.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Jak już wspomnieliśmy, posiłki przygotowywane są od początku do końca przez firmę cateringową. Zajmuje się tym nie tylko doświadczony kucharz, ale także dietetyk. Niektóre firmy zatrudniają dietetyka na stałe. Inne nawiązują stałą współpracę. To właśnie dietetyk czuwa nad tym, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane i miały właściwą kaloryczność.

Dietetyk dba także o to, aby występujące w produktach wykorzystanych do przygotowania danego posiłku białka, węglowodany i tłuszcze były dobrane we właściwy sposób. To, że posiłki są smaczne to już zasługa kucharza. Całość liczby kalorii i składników odżywczych dzielona jest najczęściej na pięć posiłków. W niektórych firmach cateringowych można zamówić też tylko trzy lub wyłącznie jeden posiłek.

Jakie są rodzaje diet pudełkowych?

Wszystko zależy od oferty danej firmy cateringowej. Na pewno dieta pudełkowa w Gdyni jest odpowiednia dla osób, które nie mają żadnych specjalnych potrzeb żywieniowych. W ofercie każdej firmy cateringowej znajduje się bowiem dieta standard. Obowiązkowym elementem oferty jest także dieta odchudzająca. Większość firm cateringowych oferuje diety niskokaloryczne, na przykład 1200, 1300 lub 1500 kcal.

Diety odchudzające czy standard uwzględniają potrzeby bardzo różnych grup klientów. Są więc przygotowane także w wersji bezmięsnej. Odpowiednią dietę dla siebie znajdą dzisiaj nie tylko osoby, które nie jedzą mięsa, ale także te, które ze swojej diety zmuszone były wyeliminować gluten czy laktozę. Są też diety dla osób chorujących na cukrzycę, kobiet w ciąży czy sportowców.

Kto najczęściej decyduje się na catering dietetyczny?

Klientami firm oferujących catering dietetyczny są bardzo różne osoby. Spora część to przedstawicielki płci pięknej, które pragną zrzucić wagę. Wśród pań dieta pudełkowa Gdynia odchudzająca cieszy się dużą popularnością, bo jest naprawdę bardzo skuteczna. Posiłki są tak skomponowane, że nikt nie chodzi głodny. Nie ma też ochoty na podjadanie między posiłkami. Z diety pudełkowej chętnie korzystają też osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają czasu na gotowanie. Catering dietetyczny to szansa na poznanie nowych smaków.

Niektóre firmy przygotowują posiłki, opierając się na tradycyjnych recepturach, ale unowocześniają je, dostosowując do obecnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Dieta pudełkowa oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, świeże i smaczne. Osobom zabieganym rozwiązanie w postaci diety pudełkowej można śmiało polecić.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%